7.8 C
Cegléd
2025. december 4. csütörtök
spot_img

Városházi változások

– A legfontosabb ügyfeleket érintő változás, – tájékoztatott a jegyző asszony – hogy az Építéshatósági csoport a földszintre, az Adócsoport mellé költözött. Az ügyfelek abból a közös ügyfélváró helyiségből közelíthetik meg a két irodát, amely eddig kizárólag az Adócsoport ügyfeleinek várakozására szolgált.

– Milyen ügyekben kell január 1-től a járási hivatalhoz fordulniuk az ügyfeleknek, ami eddig polgármesteri hivatali hatáskör volt?

Csak a legfontosabbakat említve: okmányirodai, gyámhivatali, szabálysértési és egyes szociális ügyek (időskorúak járadéka, alanyi- és normatív közgyógy, ápolási díj), jegyzői gyámhatósági ügyek.

Kérdéseinkre adott válaszokból az is kiderült, hogy a járási hivatal működtetésére nem vettek fel új hivatalnokokat, hanem a volt ceglédi polgármesteri hivatalból került át  38 köztisztviselő a járási státuszokba.

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Takarékosság vagy „kufárkodás”?

A felelős gazdálkodás valódi tétje A novemberi ülésen végre arról...

Válogatás hat évtized terméséből

Koltói Ádám: Betűvetéseim Nem könnyű olvasnivalót adott kezünkbe a Szerző....

Állatkínzás Abonyban

Lábainál fogva csapkodott egy kóbor kutyát villanyoszlopnak egy férfi...

Kettlebell Világbajnokság Cegléden

November 28-30 között Cegléden megrendezésre került a 3 napos...

Banai Péter Benő az MNB alelnöke

Az Országgyűlés Gazdasági Bizottsága is támogatta a jelölését, így...