22.7 C
Cegléd
2026. június 22. hétfő
spot_img

Dől a pénz Pest megyébe az EU-ból

A 2014–2020-as uniós támogatási időszakra vonatkozóan 27 témában 1315 fejlesztési elképzelésről számoltak be az önkormányzatok. A beruházások összértéke 941,5 milliárd forint.

Ambiciózus terveket készítenek elő a Pest megyei agglomeráció települései a következő uniós költségvetési ciklus forrásainak felhasználására – írta a Napi Gazdaság. A lap csütörtöki számában Szűcs Lajos, a Pest Megyei Közgyűlés elnöke elmondta: a megyei önkormányzat előzetes felmérésében a 2014–2020-as uniós támogatási időszakra vonatkozóan 27 témában 1315 fejlesztési elképzelésről számoltak be az érintett helyhatóságok, amelyek összértéke 941,5 milliárd forint.

A Budapest és Pest megye között tavasszal kötött stratégiai együttműködéssel lehetővé válik, hogy a Versenyképes Közép-Magyarország Operatív Programban (VEKOP) 2014 és 2020 között rendelkezésre álló 7300 milliárd forint uniós forrásból az agglomerációs térség a korábbinál nagyobb arányban részesüljön. (2004 és 2011 között a főváros és a megye támogatásának aránya 3:1, az egy főre jutó dotációé pedig 4:1 volt, az időszakban összesen 1300 milliárd forint forrást osztottak szét) – emlékeztet a lap.

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Benyugtatózva zuhant a tóba gyermekével

A Pest Vármegyei Főügyészség tájékoztatása szerint a Ceglédi Járási...

Ezüstös hétvége Kiskunhalason

A tavaszi versenyszezon utolsó megmérettetését Kiskunhalason rendezték meg, ahol...

Elhunyt Petró József

Június 14-én hosszú türelemmel viselt betegség után békésen elaludt...

Felnőtt és veterán országos bajnokságon is remekeltek

A Kozma István Magyar Birkózó Akadémia csepeli csarnokában rendezték...

Hogyan tehető a modern konyha igazán praktikus hellyé?

A modern otthonok egyik legfontosabb része a konyha, ahol...