5.1 C
Cegléd
2025. november 12. szerda
spot_img

Sárik Péter és a Meztelen bohóc

Március 28-án  Müpában mutatják be Sárik Péter zenei rendezésével a Meztelen bohóc című előadást a Recirquel társulata. 

„A clown valaha egy jól berendezett, megállapodott, békés társadalom karikatúrája volt. De ma minden ideiglenes, rendetlen, groteszk. Ki tud még a clownokon nevetni? Hippik, miniszterek, az utca embere, mindenki clownt játszik ma. Hát mit kezdjünk ma már a kis piros orrú emberkével a porond közepén?” Mintha csak Fellini hetvenes években feltett kérdésére akarna megfelelni az első magyar újcirkusz-társulat előadása.

Vági Bence rendező-koreográfust és állandó alkotótársait, no meg a legkiválóbb fiatal artistákból álló csapatát az érdekelte, hogy mi van a bohóc örökké mosolygós, festett maszkja mögött. Az előadásban átvitt értelemben és szó szerint is lehull az álarc, hiszen az artisták olyan lelki tájakra, kivételes belső utazásra invitálják a nézőt, amelynek során eltűnnek a valódi lényeget fedő és óvó rétegek. A látványos és nagyszabású, élő zenével kísért, táncosokkal kibővített produkcióban útitársaink és kalauzaink a Recirquel ifjú artistái, akik többhónapos kemény felkészülés után lélegzetállító, Magyarországon még sosem látott új trükkökkel kápráztatják el régi és legújabb rajongóikat. 

Rendhagyó az is, hogy a zenei rendező, zeneszerő Sárik Péter a színpadon élőben is kíséri a produkciókat. – Már csak az utolsó simítások vannak hátra a Meztelen bohóc című új darabunkon. Jövő héten bemutató a Müpában. Az első négy előadásra úgy tudom majdnem minden jegy elkelt, de folyamatosan műsoron lesz a következő hónapokban. Szívből ajánlom Nektek, beleraktunk apait-anyait! – ajánlotta a ceglédi zongoraművész megtekintésre a darabot.

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

„Kutyás” képviselőjelölt

Újabb jelölt mutatkozott be a közösségi médiában, aki országgyűlési...

Új P+R parkoló Nagykőrösön

Elkészült és már mindenki számára használható az új P+R...

Második városi grundbirkózó bajnokságot

Pénteken második alkalommal került megrendezésre a Városi Grundbirkózó Bajnokság,...

Teljes fennakadás a vasúton

Kedden kora este Cegléd állomás Szolnok felőli végén egy...

Két ember életét vesztette

Halálos közúti baleset történt vasárnap este a 3121-es úton,...