18.9 C
Cegléd
2026. május 28. csütörtök
spot_img

Dombos Endre 1945-2014

Visszaemlékezve nagyon sok közös élményünk volt:

Együtt dideregtünk a hideg novemberi éjszakában a Hargita csúcsán egy vadászház fapriccsén, együtt tutajoztunk a Dunajec sebes vizén, csodáltuk meg a Tátra magas csúcsait, együtt sétáltunk az erdélyi Ivó patak völgyében és hallgattuk a szarvasok bőgését és a farkasok üvöltését. De itthon is nagyon sok élményünk volt: Csodálva megnéztük a Hortobágyon a darucsapatok vonulását, bejártuk csónakkal a kedvenc Tisza-tavának rejtett csatornáit, megfigyeltük a tó madarait, megnéztük a Poroszlói Ökopark új létesítményeit, bejártuk a Bükki Horn völgy gyönyörű táját.

Sokat vadásztunk együtt, apróvadra és nagyvadra egyaránt, de soha nem voltunk irigyek egymásra, ugyanúgy tudtunk örülni egymás sikereinek is. De az utóbbi időben volt már olyan is, mikor csak kiültünk este egy magaslesre egy üveg bor mellett elbeszélgetni, távcsövezni, fényképezni. Volt egy haveri körünk, akikkel minden év telén egy napon kimentünk az erdejébe és brahiból favágó vizsgát tettünk, szalonnát sütöttünk, beszélgettünk. Májusban a Madarak és Fák napján a „madárcsicsergés” hallgatása volt a célunk. Be kell vallani, hogy Bandi barátom nálam sokkal jobban ismerte minden vad viselkedését, a madarak, fák és növények nevét, a madarak hangjáról mindegyiket felismerte. Sokat tanultam Tőle, nehéz lesz pótolni tudását. 

Voltak még együtt terveink. Jövő héten terveztük megnézni az év madarának, a túzoknak a dörgését Dévaványán, májusban a „madárcsicsergést”, ki szerettünk volna menni Erdélybe a barátaihoz. Egy kicsit elkeseredtünk és megijedtünk a haláltól, úgyhogy a tervekből nem tudom mi lesz?

Bandi barátom! Elmentél úgy, hogy nem is tudtunk elbúcsúzni, pedig még csütörtökön beszéltünk. Te már az örök vadászmezőkön csatlakozol  elhunyt vadászbarátainkhoz és kívánjuk Neked, hogy ott is ugyanolyan sikerrel vadásszál, mint itt a földön.

Nyugodj békében!

Őszinte vadászbarátsággal: Mészáros Iván

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Több mint száz önkéntes segített a tűzben

Nyárfaerdő aljnövényzete és fatuskók kaptak lángra hétfőn délután Csemő...

Halálra éheztette beteg fiát

Különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés gyanúja miatt indított eljárást a...

Ötödik hely az U15-ös Eb-n, két bajnoki cím az U20-as ob-n

Szép eredményeket értek el a CVSE birkózói az elmúlt...

Jótékonysági mezárverés a Futókörök Napján

Gazdára talált a ceglédi sportolók és olimpikonok által dedikált...

Tűzoltók mentették meg a kocséri gólyafészek tojásait

Szokatlan riasztást kaptak hétfőn a Nagykőrösi Városi Tűzoltóság munkatársai:...