21.6 C
Cegléd
2025. szeptember 18. csütörtök
spot_img

Védőnői értekezletet tartottak

A Ceglédi Járási Népegészségügyi Intézet által június 4-én megszervezésre kerülő védőnői értekezlet első témája a területi védőnők  2013. évi gyermekvédelmi tevékenységének értékelése volt.

Az éves beszámolóra meghívást kaptak a Gyermekjóléti Szolgálatok vezetői. Az értékelést követően közös konzultációs lehetőséget biztosítottak a védőnők, mint a jelzőrendszer tagjai és a Gyermekjóléti Szolgálatok részére. A többéves tapasztalat alapján ezek az alkalmak tovább erősítik a két szakterület kapcsolatát a gyermekvédelmi tevékenység területén.

Az értekezlet következő témája a várandósgondozásról szóló, 2014. 07. 01-én hatályba lépő rendelet ismertetése volt. Meghívott vendégünkkel, dr. Endrődi Tamással, a Ceglédi Toldy Ferenc Kórház Szülészeti- Nőgyógyászati Osztályának osztályvezető főorvosával konzultálhattak a védőnők a rendeletmódosítással kapcsolatos változásokról.

Ezt követően dr Töreki Annamária, a Szegedi Tudományegyetem pszichológusa beszélt a várandós kismamák és gyermekágyas anyák pszichológiai szűrésére Szegeden, illetve Békéscsabán bevezetett program terén megélt eddigi tapasztalatokról. Az előadás aktualitását az adta, hogy tervezik a Ceglédi Toldy Ferenc Kórház szülészeti osztálya ellátási területéhez tartozó várandós kismamái, illetve gyermekágyas anyái körében a fent említett két nagyvárosban már sikeresen működő pszichológiai szűrőprogram bevezetését. 

Végezetül kiosztásra kerültek valamennyi védőnő részére a Magyar Örökség és Európa Egyesület Magyar Védőnői Szolgálat részére kiadott Magyar Örökség díjról szóló díszoklevél másolati példányai, amely kitüntetés a védőnői munka elismeréseként született meg.

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Törteli utcatáblák közadakozásból

A Ceglédhez közeli Törtelen járóknak feltűnhetett a közelmúltban, hogy...

Ceglédi lovas lányok országos sikere Simonpusztán

Augusztus végén (2025.08.30–31.) rendezték meg a Magyar Lovassport Szövetség...

Rongálás a Vörösmarty játszótéren

Ifj. Károly Ferenc önkormányzati képviselő számolt be közösségi oldalán...

Letartóztatták a ceglédi piaci betörőt

2025.szeptember 9-én hajnalban a ceglédi rendőrök gyorsan elfogták azt...

Tájékoztatás Cegléd város vízhálózatának karbantartásáról

Tájékoztatás Cegléd város vízhálózatának karbantartásáról Ezúton tájékoztatjuk Tisztelt lakosságot, hogy...