3.9 C
Cegléd
2025. december 24. szerda
spot_img

Újabb felújítás a múzeumban

Lassan minden részletében megújul Cegléd egyik régi, szép épülete a Kossuth Múzeum. Az elmúlt hónapokban a homlokzaton, a héten pedig a tetőn végeznek ács és bádogosmunkákat. Közben a nyári turistaszezonban – különösen júniusban és augusztusban – egyre több a látogatója az itt látható kiállításoknak.

– Már tavaly megkezdődött a tető javítása, most csak folytatódnak a munkálatok. Nem lehetett tovább halogatni a felújítást, mert eddig is komoly károkat és további kockázatot jelentett a tető beázása. A Múzeum utcai tető felén új lécezést kap az épület és a bádogozás is felújításra kerül. – nyilatkozta lapunknak Reznák Erzsébet igazgató.

A tetőfelújítás munkálatai nem befolyásolják az intézmény nyitvatartását, de az előcsarnok tervezett festése idejére bezárja majd kapuit 3-4 napra a múzeum. – A belső festést szintén a Gubody iskola diákjai fogják végezni, ahogy a külső homlokzati javításokat is ők végezték jó minőségben. A diákoknak ez gyakorlati lehetőség, nekünk pedig megtakarítást jelent. Többen kifogásolták, hogy miért csak az első emeletig javítottak. Ennek az az oka, hogy a törvény szerint tanulók ennél magasabban nem dolgozhatnak. Mi örültünk ennek a lehetőségnek is és annak, hogy lesz folytatása is az együttműködésnek.

Fotó: Kisfaludi István

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Mobilház égett Cegléd külterületén

December 20-án, a délelőtti órákban tűz keletkezett Cegléd külterületén,...

Ötszáz ceglédi családot keresnek fel karácsony előtt

Idén is személyesen látogat meg mintegy 500 rászoruló ceglédi...

Történelmi győzelem

Először nyert a Sopron ellen a VBW CEKK Cegléd Történelmi...

Baleset az M4-esen

Hétfő hajnalban közúti baleset történt az M4-es autóúton Cegléd...

A szobrász és a felüljáró

Csurgai Ferenc ceglédi szobrász szabadalmában foglalt technológia alapján gyártották...