8.2 C
Cegléd
2025. november 19. szerda
spot_img

Életét adta, hogy a halálos fa eltűnjön

Az úgynevezett Horthy kanyar legutóbbi halálos balesetében egy évvel ezelőtt elhunyt Vágó László zenész emlékére állítottak szeptember 12-én emléktáblát. A Ceglédi Rendőrkapitányság félpályás útzárral, rendőri jelenléttel, vészvillogós gépjárművel biztosította a megemlékezés zavartalanságát. 

A Cegléd és Abony városok közti kanyar nem véletlenül viseli a kormányzó nevét, hiszen ő maga is balesetet szenvedett itt. Azóta még nagyon sokan lettek a rossz ívű, rossz lejtésű ádáz kanyar áldozatai. Vannak, akik élve megúszták és vannak, akiknek a mécses ugyanúgy jár, mint Vágó Lászlónak. Sokan mások is elhunytak a helyszínen. 

Állt egy fa a helyszínen, úgy nevezték el, hogy halálfa, de a tragikus egy évvel ezelőtti baleset után pár nappal a fát ismeretlenek kivágták. A kanyarban azóta is számos baleset történt, de halálos kimenetelű nem. Ha arra járnak az autósok, látják az út menti mementót, mely figyelmeztet arra, hogy ezen az útszakaszon hogyan is kell közlekedni.

Részletes írás az eseményről a Miabonyunk.hu oldalán itt…

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Tápiómente tehetsége

Pesti Péter Barnabás a Ceglédi Kossuth Lajos Gimnázium 11.d...

TISZA-jelöltek

November 17-én éjszaka végül ismertté váltak a TISZA képviselőjelölt-jelöltjei...

A siker titka az együttműködés

Földi Lászlóval közölt interjút az egyházi témákat feldolgozó Vasárnap.hu...

Scrum és egyéni fejlődés: hogyan férnek meg egymás mellett?

Biztos eltűnődtél már azon, hogy a Scrum módszertan hogyan...

Hatékony megoldások padlásszigetelésre: a purhab előnyei

Az otthon hőszigetelése mindig is nagy kihívást jelentett, különösen...