18.9 C
Cegléd
2026. május 3. vasárnap
spot_img

Családi nap a Szent Keresztben

2014 szeptember 20-án a Szent Kereszt Katolikus Általános Iskola és Óvoda hagyományait követve a tanító nénik családi napra hívták az első osztályosokat és családjukat. Reggel ¾ 9-kor gyülekeztünk a tantermekben. Minden osztálynak külön egyen pólója volt, amit nagy örömmel viseltek a gyerekek.

A nap első programja egy bábelőadás volt, amit a negyedik osztályos diákok mutattak be nekünk. Ezután Edit néni vezetésével közös bemelegítésen vehettünk részt az iskola udvarán. Ezt követték az osztályok közötti sorversenyek, melyek során a gyerekek a szülőkkel együtt küzdöttek a győzelemért. Vidám félóra volt, sok nevetéssel, lelkes küzdelemmel. A jó hangulatot fokozta az eredményhirdetés utáni jutalom, melyet minden osztály megkapott.

Az elvesztett energiákat gyorsan pótoltuk. A tanterembe vonulva megkínáltuk egymást a magunkkal hozott süteményekkel, közben ismerkedtünk, jókat beszélgettünk. A nap folyamán lehetőség volt részt venni néptánc és népi játékos foglalkozáson. Pihenésre adott lehetőséget Zsuzsa néni meséje, amivel a köré ült gyerekeket szórakoztatta. A délelőtt zárásaként több tanteremben kézműves foglalkozáson lehetett részt venni, ahol különböző kedves emlékeket készíthetett a lelkes próbálkozó.

Ez a nap nagyon vidáman és jó hangulatban telt el. Köszönjük a szervezést a tanító néniknek!

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Késsel, gázspray-vel támadtak egy ceglédi adománybolt munkatársára

A hvg.hu is beszámolt róla: bezár egy ceglédi adománybolt,...

A sportdrukkerek és a kaszinókultúra fejlődése

Az elmúlt évtizedekben a sportrajongók világa látványosan átalakult. A...

Innováció és biztonság a járművilágban

Gondoltál már arra, hogy a balesetmentes motorozás mennyire függ...

Valami készül…  a Ceglédi Szalonzenekar új hangzásvilága

A Ceglédi Szalonzenekar hosszabb csend után ismét készül valamire,...

Utánpótlás focikupa

A Ceglédi VSE a hétvégén U7 (14 csapat) és...