Kozma Attiláné
A Városi Könyvtárban könyvtárosként kezdett dolgozni. A könyvtári dokumentumok feltárásával, a könyvtári állomány gondozásával foglalkozott. 1997-ben kitűnő eredménnyel szerezett könyvtáros asszisztens oklevelet. Elismerte és szerette a bibliográfiai leíró munkát, de szíve a gyermekek és a könyvtár látogatókkal való kapcsolatteremtés felé húzta, ezért a gyermekkönyvtárban folytatta munkáját. Ott sajátította el az olvasóvá nevelés, tudásátadás gyakorlatát. Ötleteivel, kreativitásával segítette a könyvtári foglalkozások színesítését.
A Művelődési Központ és a Könyvtár összevonása után az intézmény PR munkatársa lett. Bátran vállalta a kihívást, amelyet ez az új terület, a közművelődés jelentett. Pontosan, precízen, lelkiismeretesen végzi munkáját. 2008-tól segítője, majd később szervezője a gyermekszínházi előadások és gyermekprogramok megvalósításának.
2009-ben főállása mellett megbízást kapott a Kőröstetétleni Könyvtári Szolgáltató Hely vezetésére. A csipkerózsika álmából felébresztett könyvtár falai között újraéledtek a mesehősök. Diavetítéssel, játékos irodalmi vetélkedőkkel, őszi foglalkozásokkal és nyári táborokkal várta a község gyermekeit. Munkájával kivívta a község lakóinak szeretetét, és elismerését. 2011 óta koordinálja a Ceglédi Galéria kiállításait. Kiváló partneri és szakmai kapcsolatot alakított ki a helyi alkotó közösségekkel. 2012-ben megszerezte a Képző- és iparművészeti kiállítás rendezői képesítést.
Az idei évtől rendhagyó tárlatvezetés keretében mutatja be a galéria kiállításait a kisiskolásoknak. Az interaktív előadásoknak nagy sikere van, pedagógusok, szülők és a gyermekek körében. Elhivatottsága, munkabírása példaértékű.
Kiemelkedő munkájának elismeréseként ítélte oda a Képviselő-testület „Cegléd Város Kultúrájáért” elismerő oklevél kitüntetést.
Kőhalmi Dezső
Kőhalmi Dezső újságíró, a Ceglédi Városvédő és Szépítő Egyesület tagja. Tősgyökeres ceglédi. A város rendezvényeiről rendszeresen tájékoztatja a lakosságot, legyen az kulturális, turisztikai program, uszoda átadás, Kossuth napok vagy valamilyen kiállítás. Színes, érdekes írásai felkeltik a lakosság érdeklődését a rendezvények iránt.
A Magyar Újságírók Országos Szövetsége Turisztikai és Gasztronómiai szakosztálya elnökségi tagja. Országos lapoknak is ír Cegléd gasztronómiájáról, az itt zajló életről, rendezvényekről. Ebben az évben Ceglédre hozta a turisztikával, gasztronómiával foglalkozó külföldi és hazai újságírók egy csoportját bemutatva nekik a város nevezetességeit.
Szeret utazni. Belföldi-külföldi útjairól rendszeres vetítéssel egybekötött színes élménybeszámolókat tart a város lakosságának. Általa megismerhettük Dél-Amerikát, az ott élő emberek kultúráját vagy nemrégen Kis Lengyelországot. Hosszú évek óta rendszeresen ír a Ceglédi Kék Újságba és a Ceglédi Mozaikba is. Ezen kívül rendszeresen tesz fel cikkeket képes beszámolókat az internetre is.
Szakmai munkája alapján ítélte oda a Képviselő-testület „Cegléd Város Kultúrájáért” elismerő oklevél kitüntetést.
Sztárai Mihály Református Vegyeskar
A Sztárai-kórus 1939-ben, hetvenöt éve alakult meg, melynek emlékére idén május 18-án koncertet is adtak a Nagytemplomban. 1949-ben jött létre a három önálló ceglédi református egyházközség a Nagytemplomi, a Felszegi és Újvárosi. Azóta a kórus a három gyülekezet közös kórusaként működik, tagjai mindhárom gyülekezet tagjai közül verbuválódnak.
A Sztárai kórust Arany László – városunk díszpolgára – alapította, majd haláláig, 2005-ig vezette is. Utána Pintér Péterné Fésűs Judit lett a kórus karnagya. A kórus éves rend szerint szolgálatokat végez a három református gyülekezetben, a nagy ünnepekhez kapcsolódva. A kórus ezen felül rendszeresen ad koncertet az ország sok részén, és a határon túl is, Délvidéken és Erdélyben.
Legutóbb a felszegiek testvérgyülekezetében, a mezőségi Szentmátén voltak 2013 nyarán. A kórus által énekelt művek magas színvonalúak, megtanulásuk és előadásuk komoly feladat. Manapság egyre kevesebb régi, kultúrát művelő közösség tudja ilyen szép színvonalon megtartani értékeit. „A ceglédi Sztárai Mihály Református Vegyeskar története” c. könyvet – dokumentumok és visszaemlékezések alapján állították össze, amely részletesen tartalmazza az elmúlt hetvenöt év eseményeit, emlékeit.
A Sztárai-kórus a református egyházzene és kóruskultúra területén végzett kiemelkedő szakmai tevékenysége elismeréseként részesült „Cegléd Város Kultúrájáért” elismerő oklevél kitüntetésben.