-5 C
Cegléd
2026. január 19. hétfő
spot_img

Kőröstetétlen bűnözőmentes zóna

Lehet, hogy sokan így érzik, de Magyarországon van egy település, ahol mindez csak a hírek távoli világa, nem több egy rosszul rendezett akciófilmnél.” – írja a Blikk a Ceglédhez közeli faluról. 

Kőröstetétlenben jártunk, ahol kamerarendszerrel és összefogással őrzik otthonuk biztonságát és szűrik ki az idegeneket a kis község lakói – nincs is arrafelé bűnözés egy csepp sem.
A helységnévtáblát elhagyva mintha egy más világba csöppennénk. Nyitott ajtók és kerítés nélküli házak látványa fogadja a látogatókat, mintha épp csak egy percre szaladtak volna ki a lakók a hátsó kertbe. Pedig itt ez a mindennapos: akár a közértbe szaladnak el, akár átruccannak a szomszédba, nem tartanak attól, hogy idegen surran be otthonaikba. A nagyvárosból érkezőnek egyből feltűnik a faluban uralkodó nyugalom és a helyiek kedvessége. Ám a vendégszeretet mellett az idegeneket árgus szemek követik útjukon.

 

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Új mentőautó érkezett a ceglédi mentőállomásra

Új MAN TGE mentőautóval bővült a Ceglédi Mentőállomás (OMSZ)...

Megújuló közösségi sportpálya

Rimóczi Gábor, a 2. számú választókerület képviselője közösségi oldalán...

Nyársapáti atrocitások

A nyársapáti Kocsányos Tölgy Tisza Sziget közösségét ért támadások...

Ceglédet választotta téli felkészüléséhez az FC Košice

Szlovák élvonalbeli labdarúgócsapat érkezik Ceglédre a téli felkészülési időszakban....

Tragédia után biztosítói követelés

86 millió forintot követel a biztosító a kocséri kettős...