4.4 C
Cegléd
2025. december 13. szombat
spot_img

Katasztrófavédelmi Ifjúsági Verseny Cegléden

A Cegléd Katasztrófavédelmi Kirendeltség szervezésében – az elmúlt 22 év hagyományaihoz hasonlóan – 2015. április 08-án 9 és 12 óra között kerül megrendezésre a felmenő rendszerű Katasztrófavédelmi Ifjúsági Verseny.

A rendezvény helyszíne a Cegléd Katasztrófavédelmi Kirendeltség. A Versenyen négyfős közép- és általános iskolás csapatok mérik össze tudásukat.  A versenyfeladatok között szerepelnek elméleti feladatok, környezetvédelmi ismeretek, veszélyhelyzeti csomag összeállítása, tűzvédelmi szabálytalanságok felismerése, veszélyes anyag azonosítása, és ügyességi versenyszámok.

A rendvédelmi, közlekedésbiztonsági ismereteikről a diákok a Ceglédi Rendőrkapitányság, az elsősegély-nyújtás ismereteikről pedig a Vöröskereszt, komoly szakmai ismeretekkel rendelkező állománya előtt számolnak be.

A vetélkedőt követően a diákok megtekinthetik, és ki is próbálhatják a tűzoltó szereket, a szereken elhelyezett eszközöket, megismerkedhetnek a laktanyával. Az általános iskolás-, és középiskolás kategóriákban nyertes csapatok tovább jutnak a megyei versenyre.

Tóth László

tűzoltó alezredes

kirendeltségvezető

(Fotó: Szokolai Attila – Kép a tavalyi rendezvényről)

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Abony rangos díjat nyert

Abony ismét rangos elismerésben részesült. A Pest Vármegyei Önkormányzat...

Őszi aranyeső Máté Szófiának

Elképesztő őszi menetelésen van túl a Táncsics iskola büszkesége,...

Cegléd a legjobb csapatok között

Győri diákok nyerték meg a Legyél Te is Pénzügyi...

Jegy nélkül utazott és a kalauzra támadt

A Pest Vármegyei Főügyészség közölte: a Ceglédi Járási Ügyészség...

55 millió forintot csalt ki hamis befektetésekkel

A Pest Vármegyei Főügyészség tájékoztatása szerint a Ceglédi Járási...