-0 C
Cegléd
2025. december 17. szerda
spot_img

A csendből élni

Április 27-én Blaskó Sándor, abonyi szobrászművész kiállítása nyílt meg az érdeklődők előtt a Toldy Ferenc Kórház és Rendelőintézet Orvosi Könyvtárában. ,,A csendből élni” című tárlatot Dr. Pusztai Dezső, a kórház főigazgatója nyitotta meg.

Ahogy az ember magába mélyedve áll a művész alkotásai előtt, érezheti a belső csendet és nyugalmat. A szobrokon megjelenő alakok és motívumok, a hagyományokból, bibliából, mítoszokból és régi regékből táplálkoznak, ami egy egészen titokzatos világba röpíti a szemlélődőket. A legtöbb alkotás alapszíne a kék. Ez a szín az elmélkedés, a megnyugvás kifejezője, valamint a megfontoltság és a transzcendencia szimbóluma.

A Magyar Művészetért Díjas Blaskó Sándor így vall az alkotásról: ,,Egy műalkotás elvezethet a csendhez. Az olyan alkotás, melynek gyökere az egyetlen ősképből, ősemlékezetből ered, valójában a csendből csendül, és a csendben csendesedik el.”

A kiállítás megtekinthető munkanapokon 8-16 óráig, május 22-ig.

(Fotó: Kisfaludi István)

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

A webshopok sikerei a kereskedelemben

    Az irodaszerek internetes beszerzése ma már alapvető része a...

Miért érdemes horgászatra indulni?

A horgászat különleges tevékenység, mely sokak számára többet jelent...

Vita a magaságyásról

Egy magaságyás miatt alakult ki szóváltás városunk virtuális nagygyűlésén,...

Sportkarácsony a megyeházán

Idén december 12-én ismét ünnepi hangulat töltötte meg a...

Belső kritikák a Tisza körül

Időközi önkormányzati választást tartottak vasárnap Nagykőrösön, ahol az ellenzéki...