-4 C
Cegléd
2026. január 15. csütörtök
spot_img

Lakossági fórum romáknak

– Ez a város és a Várvag számára nem jelentene konkurrenciát, mivel a roma közfoglalkoztatásra  elkülönítve áll rendelkezésre keret. Ha csak 40 dolgozni akaró roma embert alkalmazni tudnánk, az a családtagokkal együtt akár 200 ember életét változtatná meg pozitív irányba. Az önkormányzattól tehát munkát kérünk, reméljük támogatni fognak minket. – jelentette ki Jakab István, majd hozzátette: nagyon örül, hogy Horváth Gábor képviselő részt vett a fórumon. A Jobbik-os képviselővel partneri a viszonyuk, közösen szeretnék megoldani az ugyeri problémákat.
A kisebbségi vezető gyakorlati problémákra és megoldásokra is kitért: beszélt a rendszeres tisztálkodás, a személyes higiénia és a lakókörnyezet rendben tartásának fontosságáról.
– Az ugyeri iskolában nagy problémát jelent a tetű, ezért a nemzetiségi önkormányzat vállalja tetűirtó szerek és tisztálkodási szerek beszerzését. Kezdeményezzük közkutak létesítését, hogy azok a lakosok is tudjanak tisztálkodni, akiknek nincs vize. Felhívtuk a figyelmet arra, hogy célunk az Ugyerbe való bevándorlás megállítása. A már betelepült lakosokat felhívtuk arra, hogy ne hívják ide Nyírségből, Borsodból rokonaikat, mert ezzel a nekik nyújtott segítségünket vesztik el. Bejelentettük azt a kezdeményezést is, hogy szombatonként Roma Tánciskola indul a kultúrház B. épületében, amely minden roma részére ingyenes lesz. Itt olyan ismert emberektől, mint pl. Kis Grofó tanulhatnak énekelni, táncolni, hangszeren játszani, a roma kultúra elsajátítására, éltetésére. Ez nemcsak programként, hanem közösségként is funkcionálna, hogy a romáknak is legyen egy hely, ahová tartozni tudnak.

(Fotó: Farkas Zsolt)

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Tragédia után biztosítói követelés

86 millió forintot követel a biztosító a kocséri kettős...

Hírek hóhelyzet idején

A napok óta tartó havas, jeges időjárás nemcsak közlekedési...

Targoncával okoztak súlyos sérüléseket

Targoncavezetőként nem tartotta be a minimális szabályokat, így súlyos...

Földi László a Fidesz–KDNP jelöltje

A Fidesz–KDNP a Budapesten tartott szombati jelöltállító kongresszusán bemutatta...

Jégcsapeltávolítás, baleset és lakástűz

Az elmúlt napokban több alkalommal is szükség volt a...