22.2 C
Cegléd
2026. július 15. szerda
spot_img

Kétnapos adománygyűjtés a TESCO-ban

Kétnapos élelmiszergyűjtést szervez a Magyar Vöröskereszt december 11-én és 12-énCegléden is. A legnagyobb hazai humanitárius szervezet önkéntesei várják az adományokat ország szerte 111 Tesco áruházban, köztük a nagykőrösi és a ceglédi hipermarketekben is.

– Négy-öt éve gyűjtünk karácsony előtt Cegléden is. Ma és holnap 10-18 óráig lehet önkénteseinknek leadni az adományba szánt tartós élelmiszert. Célunk 50 csomag összeállítása, a rászoruló, hátrányos helyzetű nagycsaládosoknak. – tájékoztatott Túriné Tóth Csilla területi munkatárs. Kérdésünkre, a ceglédi vásárlók, hogyan fogadják az adománygyűjtést, az önkéntes elmondta évente változó az adakozókedv.

– Sokan vannak, akik eleve úgy jönnek be, hogy megkérdezik, mire lenne szükség és azt vásárolnak. Mások elutasítóak, mi ezt tiszteletben tartjuk. Emlékezetes két évvel ezelőtti emlék, amikor egy személy több rúd téliszalámit és minőségi szaloncukrot adományozott a rászorulóknak.

(Fotó Kisfaludi István)

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Kutyák és paraziták: tudományos tények és az internetes mítoszok

Manapság szinte minden gazdi igyekszik mindent megtenni a kedvence...

A tökéletes kerti grillparti rejtelmei

A kerti grillezés élménye sokak számára a nyár egyik...

Megújult a lajosmizsei Pusztatemplom

Átadták a Lajosmizse határában található Pusztatemplom felújított romemlékét, amely...

Hőhullám nem rajtolhattak el

Hónapokig készültek, mégsem  – ceglédi és ceglédberceli sportolót is...

Szuperinfó Pingpong Tábor 2026

Idén is megszervezték a Szuperinfó Pingpong Tábort, amely a...