7.8 C
Cegléd
2026. február 22. vasárnap
spot_img

Elkezdődött a munkaterületek átadása

Ma elkezdődött a munkaterület átadás folyamata, vagyis amint az időjárás is engedi, kezdődhet az M4-es gyorsforgalmi út építése. Első ütemben persze még nem a látványos építkezéssel, munkákkal. Ha korlátozást jelentő, a forgalmat érintő munkafolyamat kezdődik, arról a kivitelező tájékoztatja majd a közlekedőket, akár lakossági fórum formájában is. A Monoron tartott mai megbeszélésen erről is szó esett.

Lezajlott a közbeszerzési eljárás, kiválasztották a kivitelezőket, ma pedig a munkaterület hivatalos átadásával még közelebb került a cél, a 4-es főút felújítása, bővítése, átépítése.

NAGY LAJOS aljegyző: „Ennek az útnak a jelentősége tulajdonképpen abban van, hogy ugye tudjuk a 4-es főút a legforgalmasabb és talán legveszélyesebb útszakasz Magyarországon. Most majd a remények szerint 2019 augusztusától ez egy 2×2 sávos gyorsforgalmi út lehet, ami nyilvánvalóan meggyorsítja és biztonságosabbá is teszi a forgalmat Cegléd és Budapest között. Illetőleg a jelenlegi ütem esetében Cegléd és Üllő között.”

A beruházás során a meglévő kétszer egysávos szakaszokat kétszer kétsávosra bővítik Albertirsa, Ceglédbercel határán és Ceglédbercel, Cegléd közigazgatási területén. A meglévő kétszer kétsávos utat felújítják Ceglédbercel után. Új nyomvonalú út épül majd’ 29 kilométeren Üllő, Gyömrő, Péteri, Gomba, Monor, Monorierdő, Pilis és Albertirsa elkerülése érdekében. Az útszakaszon 9 forgalmi csomópont, 3 új felüljáró és 15 új aluljáró épül.

NAGY LAJOS aljegyző: „Nyilvánvaló, mivel gyorsforgalmi útról beszélünk, külön szintű csomópontok, illetve külön szintű kereszteződések fogják keresztezni, ami azt jelenti, hogy lényegében felüljárókon lehet majd átmenni az út egyik oldaláról a másikra.”

Lehajtó épül a tervek szerint a Budai úti fürdőnél is. A menetidőt pedig nagyban csökkenti majd, hogy a kétszer kétsávos szakaszon óránként 110 kilométeres sebességgel lehet majd közlekedni.

Forrás: ctv.hu
Fotó: Szokolai Attila

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Miért érdemes a precíziós gazdálkodásba kezdeni?

A mezőgazdaság napjainkban messze túlmutat a hagyományos földművelési módszereken;...

Csáky András beszámolója

Csáky András legutóbbi beszámolója nem csupán a város költségvetéséről...

Asztalitenisz sikerek

Az elmúlt hétvégén több helyszínen is asztalhoz álltak az...

Öt éremmel kezdte az évet a Ceglédi VSE

Hétvégén rendezték meg az év első országos bajnokságát a...

Törékeny a költségvetési stabilitás

Cegléd Város Önkormányzatának képviselő-testülete elfogadta a város 2026. évi...