-3.9 C
Cegléd
2025. december 30. kedd
spot_img

Cziczás László az U20 válogatott élén

A Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége Cziczás Lászlót nevezte ki a női U20-as válogatott szövetségi kapitányának. Nem csoda, hogy az MKOSZ is felfigyelt  edzői tevékenységére, hiszen Cziczás a Cegléddel nem csak a magyar bajnokságban menetel, ahol jelenleg az előkelő 5. helyen állnak, hanem az Európa-kupa negyeddöntőjében is versenyben vannak még. Természetesen gratuláltunk Cziczás Lászlónak a kinevezéshez és megkérdeztük, hogy az U18 után számított-e az új válogatott feladatra:

-Éppen síelni voltam, amikor felhívtak a szövetségtől, hogy elvállalom-e az U20 kapitányi posztját. Nagyon örültem neki, persze vállaltam. Nagyon nehéz feladatba vágtam a fejszémet, mert nem nagyon van center ebben a korosztályban, így center nélkül kell kiharcolni a bennmaradást az “A” divizióba. Ez az egyértelmű célunk, mert ha bennmaradunk, akkor óriási dolgot viszünk véghez.

Mostantól menned kell több mérkőzésre, nézni a magyar játékosokat, hogy lásd a tehetségeket?

– Ez egy olyan korosztály, amelyben mind NB I-ben szerepel, vagy külföldön játszik. Gyakorlatilag ismerem az összes játékost, lesznek összetartásaink, illetve nyáron az EB előtt egy hónapos felkészülést is tartunk.

cegledisport.hu
Fotó: Kisfaludi István

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Kábítószer-kereskedelem miatt körözik Hup Teodórát

Elfogatóparancs alapján körözi a rendőrség Hup Teodórát kábítószer-kereskedelem bűncselekményének...

Egyedi ajándékok anyukáknak

Személyre szabható ajándékokkal új színt vihetsz az ajándékozási szokásokba....

Így hozd ki a legtöbbet az újévi fogadalmakból

  Az évkezdet mindig alkalmat biztosít arra, hogy új szokásokat...

Ideális kerítésanyagok otthonod védelmére

    A kerítés az otthonod egyik alapvető eleme, hiszen nemcsak...

Mobilház égett Cegléd külterületén

December 20-án, a délelőtti órákban tűz keletkezett Cegléd külterületén,...