-1 C
Cegléd
2026. január 22. csütörtök
spot_img

Zrínyi Ilona Matematikaverseny a Várkonyiban

A Várkonyi István Általános Iskola ismét helyet adott a Zrínyi Ilona Matematikaverseny Dél-Pest megyei fordulójának lebonyolításához.

2017 február 17-én 14 tanteremben közel négyszáz gyermek mérte össze tudását. 10 település 19 iskolájának tanulói oldották meg a feladatokat.

Ezek a feladatok feleletválasztós feladatok, azaz a megadott lehetséges megoldásokból kellett kiválasztani a helyeset.

A 2., 3. és 4. évfolyamon hatvan perc alatt kellett megoldani 20 feladatot, az ötödik és hatodik osztályosoknak 25 feladattal kellett megbirkózniuk 75 perc alatt;  a hetedikesek és nyolcadikosok másfél óra alatt 30 feladatot próbáltak teljesíteni.

Ebben az évben, már több mint húsz éve vártuk a nagykőrösi, ceglédi, ceglédberceli, albertirsai, abonyi, törteli, nagykátai, tápiógyörgyei, szentmártonkátai és dánszentmiklósi matematikát kedvelő diákokat. A Várkonyi iskolát 110 tanuló képviselte.

Verebélyi Csilla
szervező

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Tisza szigetek határolódtak el Muhari Gergelytől

A Cegléd környéki TISZA Sziget csoportok közleményben jelentették be,...

Az otthoni lisztkészítés forradalma: házi malmok mindenkinek

Az otthoni sütés iránti lelkesedés az utóbbi években újjáéledt,...

Milyen szempontok számítanak igazán az eljegyzési gyűrű választásánál?

Az eljegyzési gyűrű kiválasztása egyszerre jelent érzelmi, esztétikai és...

A sikeres jelentkezés titkai

Amikor munkát keres, mindenkinek van egy elképzelése az adott...

Ünnepléssel indult az ipartestület 140. jubileumi éve

Ünnepi hangulatban vette kezdetét a Cegléd és Térsége Ipartestület...