6.1 C
Cegléd
2026. április 23. csütörtök
spot_img

„Bartókoskodtunk”

Az idei a tanévben ünnepeltük nagy magyar zeneszerzőnk Bartók Béla születésének 135. évfordulóját. A Ceglédi Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola csatlakozott a Magyar Zeneiskolák és Művészeti Iskolák Szövetségének az évforduló alkalmából kiírt „Bartók 135” pályázatához, és az országos ünnepségsorozatához.

Az ünnepségsorozatot az Emberi Erőforrások Minisztériuma támogatta, melyben iskolánk egy teljes napos rendezvénnyel kapcsolódott be.

2017.03.28.-án a nap vendége volt Eckhardt Gábor Liszt díjas zongoraművész, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem adjunktusa. A meghívott vendégek 10 település iskoláiból érkeztek. A program 10 órakor nyílt órákkal kezdődött és délután fél 5-ig tartott. Összesen 20 növendék játszotta el azt a Bartók darabját, amellyel erre a napra felkészült. A tanár úr mindenkivel egyénileg foglalkozott és rávilágított azokra a pontokra, amelyekkel még szebbé, még tökéletesebbé tehették a növendékek a Bartóki zenemű előadását.

A közösen eltöltött napot Eckhardt Gábor zongoraművész-tanár úr egy Bartók életútjáról és művészetéről készült előadásával koronázta meg, melyben, az ő játékában is hallhattunk Bartók darabokat.

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

A sportdrukkerek és a kaszinókultúra fejlődése

Az elmúlt évtizedekben a sportrajongók világa látványosan átalakult. A...

Innováció és biztonság a járművilágban

Gondoltál már arra, hogy a balesetmentes motorozás mennyire függ...

Valami készül…  a Ceglédi Szalonzenekar új hangzásvilága

A Ceglédi Szalonzenekar hosszabb csend után ismét készül valamire,...

Utánpótlás focikupa

A Ceglédi VSE a hétvégén U7 (14 csapat) és...

Ceglédi sikerek hazai és nemzetközi színtéren

Mozgalmas és eredményes hétvégét zártak a ceglédi birkózók, akik...