-0 C
Cegléd
2025. november 23. vasárnap
spot_img

Ingyenes, nyári gyermekétkeztetés

Idén is minden iskolai szünetben, így a nyári szünidő alatt is ingyenesen kapnak meleg ételt a hátrányos helyzetű családok gyermekei – közölte a szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkár június 19-én Cegléden. Czibere Károly a Táncsics iskola étkezőjében tartott sajtótájékoztatóján emlékeztetett arra, hogy a kormány még 2015-ben döntött a szünidei gyermekétkeztetés kiterjesztéséről. A programnak köszönhetően 208 ezer hátrányos és halmozottan hátrányos helyzetű fiatal részesülhet az iskolai szünetekben is napi egyszeri ingyenes étkezésben, amennyiben a szülei igénylik.
Közölte, 2016. január 1-jétől az önkormányzatoknak kötelezően gondoskodniuk kell minden iskolai szünetben a hátrányos helyzetű gyermekek étkeztetéséről, erre a célra idén 6,67 milliárd forintot különített el a kormány. Mindez csaknem a háromszorosa a 2010-es gyermekétkeztetési támogatásnak – fűzte hozzá az államtitkár.
Czibere Károly kitért arra is, hogy a kormány az ételek minőségét is fontosnak tartja, ezért a 2010-ben még 370 forintos egy adagra jutó támogatást tavaly már 570 forintra emelte. Az államtitkár szólt arról is, hogy az Országgyűlés a jövő évi költségvetésben 79 milliárd forintot biztosított az ingyenes gyermekétkeztetésre Földi László a térség KDNP-s országgyűlési képviselője azt mondta, hogy a környék kilenc településén nagyjából 500-600 gyermek részesül az étkeztetésben, és az iskolabuszokkal a tanyás térségekben élőkhöz is eljuttatják az ételt.
Takáts László polgármestere hangsúlyozta: a város már akkor is kötelezettségének érezte a gondoskodást a hátrányos helyzetű gyermekekről, amikor még csak pályázni lehetett ezekre a forrásokra.

MTI – Fotó: Krizsán Ervin

Hasonló hírek

2 HOZZÁSZÓLÁS

  1. Régen is volt szegénység, mégsem volt ingyen étkeztetés, s főleg nem a nyári szünetben! Most sajnos olyan világban élünk, hogy mindenkinek ingyen kellene minden. Sok mindent meg is kapnak, s mégis mindenki a kormányra „köpköd”, míg a munkával pedig sokan úgy vannak, hogy „én 80.000 Ft-ért nem kelek fel! Hát akkor tessenek szépen csucsukálni és nem várni a sült galambot!

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Összevesztek a TISZA jelöltjei?

A napokban váltak ismertté a TISZA választókerületi képviselőjelölt-jelöltjei. Meglepetést...

Digitális marketing stratégiák az egészségügyben

Manapság aligha lehet alábecsülni a digitális marketing fontosságát, különösen...

Tartós homlokzati megoldások építkezéshez és felújításhoz

Az épületek külső felületének kialakítása hosszú évekre meghatározza egy...

Mennyi ideig bírja egy elektromos autó akkumulátora?

Az elektromos autók akkumulátorai sok járműtulajdonos figyelmét lekötik, mivel...

Hárommilliárdos állami forrásból fejlesztik a ceglédi kórházat is

A kormány több mint hárommilliárd forintot biztosít hazai egészségügyi...