12.2 C
Cegléd
2026. február 14. szombat
spot_img

Maradjon a Dózsa menza!

Csoportot hoztak létre a legnagyobb közösségi oldalon azzal a céllal, hogy protestáljanak a Dózsa Kollégiumban működő menza mellett. Információink szerint a többszáz diák és felnőtt számára ebédet szolgáltató konyháról már el is bocsátották az alkalmazottakat.
A Tábori László által indított kezdeményezés azért indult, mert „Cegléd Város Önkormányzata nem kívánja tovább működtetni a jelenlegi módon a Dózsa menzát, ahova több száz gimis, Pimis és kolis diák és több tucat felnőtt járt eddig nap, mint nap ebédelni. Az ételek alapanyaga, a fogások családias íze, változatos összeállítása páratlanná tették a menzát, aminek hangulatához a konyhai dolgozók nemcsak szaktudásukat, de szívüket, lelküket is hozzáadták. Csoportunkkal fel szeretnénk hívni a figyelmet erre az értékes konyhára, és arra, hogy az ilyen értékeket jó lenne megőrizni.” – fogalmaz a kiírás.
A kezdeményező elmondta eddig több mint kétszázan csatlakoztak a csoporthoz.
– Célunk, hogy lássák a döntéshozók, hogy mennyien ebédeltek ott naponta és szeretnék, ha megmaradna a Dózsa menza. – mondta el Tábori László.
A döntés okaival kapcsolatban megkerestük a városvezetést, válaszukat, amint megérkezik közöljük.

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Sport és kultúra ünnepe a CCTA Liga zárófordulóján

Február 7-én a Gál József Sportcsarnok adott otthont a...

Kiemelkedő évet zárt a Zordon Team 2025-ben

A Zordon Team ismét rendkívül sikeres és eseménydús szezont...

Majdnem 100 kilométert utazott egy macska a motortérben

Különös esetről számolt be a Sziámi Fajtamentés Facebook-csoport: egy...

Rátámadt az igazgatóhelyettesre az egyik ceglédi diák

Vádat emeltek egy fiatalkorú fiúval szemben, aki az osztálytársát...

„Digitális Polgári Kör Cegléd” álprofillal csaltak

A közösségi médiában „Digitális Polgári Kör Cegléd” néven jelent...