10.4 C
Cegléd
2025. október 29. szerda
spot_img

Kossuth-vetélkedő, 2017

Szeptember 28-án két osztálytársammal részt vehettünk a városi Kossuth-vetélkedőn, ami a Ceglédi Kossuth Lajos Gimnáziumban került megrendezésre.
Hat háromfős csapat mérte össze a tudását, a versenyt pedig hosszú felkészülés előzte meg, melynek során rengeteget tanulhattunk Kossuth életéről és munkásságáról. Fontos volt a csapatmunka, mindenki kivette a részét a megadott szakirodalom olvasásából. A vetélkedő előtt egy kiselőadást kellett elkészítenünk, ami a reformkori politikus ceglédi emlékéről szólt.
A verseny napján izgatottan vártuk, hogy milyen feladatokat kell majd megoldanunk. Többek között képfelismerés, rejtvény és tesztkérdések is szerepeltek a feladatsorban. A fordulók után a zsűri pontozta a prezentációnkat is.
A verseny szoros volt, az utolsó előtti fordulóig fej-fej mellett haladt több csapat is, de végül megszületett az eredmény, ahol az első három helyezett között mindössze egy-egy pont döntött. Az első helyen a Ceglédi Református Általános Iskola és Óvoda csapata végzett (Hörömpő Zsófia 7. a, Paulovszky Gergő 7. a, Kókai Ádám 8. m). A 2. helyet a mi hetedikes csapatunk szerezte meg a Gimnáziumból (Karácsonyi Aliz 7. d, Schönléber Fanni 7. d, Soós Angelika 7. d), a 3.-at pedig a nyolcadikosok csapata ugyanonnan (Banai Gellért 8. d, Ócsai Máté 8. d, Mikó András 8. d).
A további helyezések így alakultak: 4. hely: Ceglédi Táncsics Mihály Általános Iskola, 2. csapat (Abdel-Magid Iván 8. z, Petró Márton 8. z, Nyeste Dániel 8. z.); 5. hely: Ceglédi Táncsics Mihály Általános Iskola, 1. csapat (Király Bálint 8. z, Bartók Máté 8. z, Van der Wilden Johannes 8. z); 6. hely: Szent Kereszt Katolikus Általános Iskola és Óvoda, Cegléd (Sziklai Adél 7. b, Kiss Petra 7. b, Jankai Fruzsina 7. b).

Soós Angelika 7.d
(Fotó: Ceglédi Kossuth Lajos Gimnázium)

Mentés

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Te is mindig fáradtan ébredsz?

Gondoltál már arra, hogy nem az alvás mennyisége a...

Hogyan biztosíthatjuk szivattyúrendszereink hosszú távú hatékonyságát?

Gondolt már arra, milyen költséges lehet, ha egy medence...

Hőlégballonozás: a céges rendezvények új dimenziója

Sok vállalat számára kihívást jelent olyan programokat találni, amik...

Megszületett Ungvári Miklós és Demeter Dóra gyermeke

Örömteli hírt osztott meg vasárnap Ungvári Miklós olimpiai ezüstérmes...

A Lifemed várólista nélküli, új és megújuló szolgáltatásai

Pacemaker ambulancia Szakrendelésünk a pacemakerrel és ICD-vel élők számára nyújt...