20.6 C
Cegléd
2026. május 23. szombat
spot_img

Osztálytalálkozó Ausztriában

Osztálytalálkozó minden évben? Ritka az ilyen összetartó csapat. Ezek a barátok igénylik egymás társaságát, időről időre hiányolják a beszélgetéseket, a személyes találkozást.

A Kossuth Gimnáziumban 1968-ban érettségizett IV. C osztály tagjai és társaik minden évben találkoznak. Cegléden Farkas Józsiéknál, vagy az Apáti tanyán, Budapesten a Bécsi Kávézóban, illetve tavaly Kaposváron töltöttek egy emlékezetes hétvégét Herczeg Olga meghívására. Idén szeptember végén Vass Nándiékhoz utaztunk négy napra Ausztriába. A főszervező Fábri Attila volt.

Őszi színekben pompázó meseszép tájon, hegyek-völgyek között értünk el a síparadicsomba, Praebichlbe. Ha síelni nem is, de raftingolni lehetett a Salza folyón, meg fölmászni a vízesés tetejéhez Palfauban. Megnézhettük a létező legrégibb bányamúzeumot Vordernbergben, ahol a gőzgép a mai napig működik. Fogadott bennünket a polgármester itt, Balatongyörök testvérfalujában, és körbejártuk a gyönyörű Leopoldsteinersee nevű tavat a sziklák tövében.

Elsősorban azonban a meleg fogadtatásra emlékezhetünk. Nándi és felesége, Judit lánya, Ervin veje és Diana unokája szeretetteljes vendéglátására, Bea mindig kedves segítségére a konyhán. Köszönjük, hogy lehetővé tették azt, hogy ilyen vidám napokat tölthettünk együtt 28-an!

A tájjellegű ételeket kiegészítettük hazai finomságokkal, jórészt saját készítésűekkel. A hangulatot régi képek, történetek fonták nosztalgia-koszorúba estéről estére. Jó volt ismét együtt viccelődni, emlékezni, hisz a gimis éveket nem lehet elfelejteni. Jövőre? Cegléden, az 50. érettségi találkozón – újra együtt!

Györe Éva

Hasonló hírek

2 HOZZÁSZÓLÁS

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Jótékonysági mezárverés a Futókörök Napján

Gazdára talált a ceglédi sportolók és olimpikonok által dedikált...

Tűzoltók mentették meg a kocséri gólyafészek tojásait

Szokatlan riasztást kaptak hétfőn a Nagykőrösi Városi Tűzoltóság munkatársai:...

Bajnok a Ceglédi KK SE U18-as csapata

Bajnoki címet szerzett a Ceglédi KK SE U18 U18-as...

Minden ceglédi versenyző országos döntős

A Fitkid Kelet-Magyarországi III. osztályú verseny második fordulóját Békéscsabán...

Az ízületi fájdalom enyhítésének lehetőségei

Az ízületi fájdalmak sajnos sokak mindennapi életét befolyásolják, gyakran...