11.7 C
Cegléd
2026. július 22. szerda
spot_img

Metrókocsiból filmszereplő vagy kávézó

Két „kinyugdíjazott” metrószerelvény várja sorsát a Farmos felé vezető út mellett. Hogy mit rejt a sorsuk arról id. Veres József a tulajdonosuk adott tájékoztatást lapunknak.

– A metrószerelvényeket filmforgatásokhoz adjuk majd bérbe, ahogy régi villamosokkal is tesszük. Amikor Magyarországon forgatott Brad Pitt Kőbányán fel is gyújtották az egyik tőlünk vásárolt villamost. De Londonba is adtunk el, amelyben most egy kávézó működik. A metróknak már csak a karosszériája van meg, belőlük az elektromos részeket már értékesítettük. – mesélte a Veres József, aki a régi járművek szerelmese. A 4-es út ceglédi körforgalmánál lévő cégének telephelyén is számos régi, akár muzeális értéket jelentő jármű áll. A cégvezető azt is hozzátette: bárki vásárolhat kiselejtezett BKV járművet.

– A közhiedelem ellenére nagyon jó állapotban vannak ezek a kocsik: fűthetők, szigeteltek, bennük vannak az ülések – elsőrangú kávézót, büfét lehet benne nyitni.

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

A nyári hőség kihívásai és az elektromos kerékpárok előnyei

A forró nyári hónapokban a kerékpározás kihívást jelenthet a...

Villanypásztor szabályozás és jogi keretek

Villanypásztor telepítésekor elengedhetetlen, hogy tisztában legyél a vonatkozó szabályozásokkal...

Innovatív kőburkolatok a XXI. században

  Az építőipar mindig is meghatározó szerepet játszott a városképek...

Mikor érdemes a kölestésztát választani a konyhában?

A tészta az egyik legnépszerűbb alapanyag a konyhában, hiszen...

Kutyák és paraziták: tudományos tények és az internetes mítoszok

Manapság szinte minden gazdi igyekszik mindent megtenni a kedvence...