13.3 C
Cegléd
2025. november 17. hétfő
spot_img

Jóhírek a ceglédi kórházból

Egy új rendelkezés miatt a kórházak vezetőinek minden héten be kell számolniuk a fenntartó felé, hogy milyen jó hírek jelentek meg intézményükről a médiában – állítja a Népszava. A baloldali ellenzéki lap szerint erre azért van szükség, hogy ellensúlyozzák az egészségügyi ellátás súlyos problémáiról szóló cikkeket.

Dr. Pusztai Dezső a Toldy Ferenc Kórház és rendelőintézet főigazgatója lapunk megkeresésére elmondta: nincs ebben semmi rendkívüli, eddig is heti két alkalommal számoltak be a fenntartónak a kórházban történő aktualitásokról. Kisebb, hétköznapi események és nagyobb volumenű beruházások, fejlesztések is szerepelnek a beszámolókban. A közelmúltban például csatlakozott az intézmény az Egységes Egészségügyi Informatikai Rendszerhez, elindult a kórház hivatalos facebook oldala és felvettek öt ápolót is az intézménybe.

Az igazgató kérdésünkre elmondta, előfordulhat, hogy rossz hír is napvilágot lát: elsősorban a panaszügyek tartoznak ide, amelyeket házon belül kivizsgálnak és orvosolnak. – Mostanában is volt egy bagatell ügyből lett országos hírünk: Nem használt területen fotóztak le egy „ráz” felirattal ellátott csengő kapcsolót, amit másnap eltávolítottunk.

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Elfogták a tápiószőlősi emberölés elkövetőjét

A Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság nyomozói elfogták azt a 40...

Ismét dobogón az U15-ös csapat

A hétvégén Szigetvár adott otthont a korosztályos csapatbajnokságoknak, ahol...

CeglédUP

A ceglédi Cigle Fé-Szek Szociális Szövetkezet CeglédUP – Ötletből...

Sorozatbetörőt fogtak

A ceglédi rendőrök lebuktatták a sorozatbetörőt. Egy helyi polgár...

Nem látszik, de ott van

A Cegléd és Térsége Közösség Alapítvány önkéntesei impregnálták a...