0.6 C
Cegléd
2026. január 25. vasárnap
spot_img

Március 15-ei ünnepség Nyársapáton

Mint minden évben, most is a Mátyás Király Általános Iskola nevelői és diákjai szereplésével emlékeztünk az 1848. március 15-ei  eseményekre.
A diákok és a község ünneplői az általános iskola főbejáratától indulva – mely a Pilvax kávéház volt –  járták végig a helyszíneket. A menet a templom előtt állt meg újra, ahol a Landerer nyomdában történteket adták elő. Énekszóval vonultak tovább egészen a Szarka-kúriáig, ahol három helyszín elevenedett meg, a Nemzeti Múzeum, a Budai Helytartótanács és a Nemzeti Színház.

Köszönjük a felkészítőknek, a diákoknak és a hozzájuk csatlakozó Nyársapáti Népdalkörnek, a Cegléd Táncegyüttes tagjainak és Bimbó Brigittának, hogy színvonalas szereplésükkel ismét emlékezetessé tették nemzeti ünnepünk forradalmi történéseit 2018. március 14-e délutánján.
Nagyné Kovács Éva

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Frontális ütközés Nagykőrös határában

Egy személy életét vesztette, ketten megsérültek a közlekedési balesetben,...

Kettészakadt TISZA mozgalom

Muhari Gergely a mai napon közleményt juttatott el lapunkhoz,...

2026 kulturális terveiről Nagykőrösön

A 2026-os év kulturális programjairól tartottak sajtótájékoztatót a nagykőrösi...

A profi otthoni festés titkai

A bútorok átfestése izgalmas, mégis komoly odafigyelést igénylő feladat....

Hogyan készülj fel plazmaadás előtt?

Ha már gondolkodtál azon, hogy plazmát adnál, gratulálok! Ezzel...