7.7 C
Cegléd
2025. november 6. csütörtök
spot_img

Ohát Zalán is bejelentkezett Tokióért!

Ragyogó győzelmet aratott a 100 kilogrammosok között szereplő Ohát Zalán a madridi European Open-viadalon: a huszonkét esztendős judós pályafutásának eddigi legnagyobb sikerét érte el.

A Ceglédi VSE versenyzője – aki információink szerint hamarosan hivatalosan is a Budaörsi SC csapatához igazol – olasz, holland, román és lengyel judóst legyőzve nyerte meg súlycsoportjának küzdelmeit, a fináléban ráadásul néhány perccel a négy perces küzdelmi idő lejárta előtt tudott hátrányból fordítani a lengyel Szczurowski ellen.

Ohát Zalán (kékben) négy ippongyőzelemmel lett aranyérmes Madridban

Az European Open-győzelem a tavalyi budapesti világbajnokságon is jól szereplő Ohát Zalán pályafutásának eddigi legnagyobb sikere. Az olimpiai kvalifkáció szempontjából is tett egy lépést, hiszen a madridi sikerért száz világranglistaponttal lett gazdagabb. Ez ugyan Tokió szempontjából csak jelzésértékű (egy Grand Slam-tornán egyetlen megnyert meccsért jár ennyi), de a folytatáshoz nagy lendületet adhat!

Ez volt az első magyar aranyérem a madridi verseny történetében – számolt be róla a judoinfo.hu.

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Ravatalozóra gyűjtenek

Három éve jött létre a Református Öregtemetőért Alapítvány, azzal...

Robbantás Nagykőrösön

Közveszélyokozás és zaklatás miatt kell most felelnie annak a...

Megosztja a várost a McDonald’s érkezése

Ma derült ki, december 3-án megnyitja kapuit a ceglédi...

Tragédia egy ceglédi nevelőszülői családban

Szomorú hír rázta meg a hazai közvéleményt a múlt...

Bővül az Ipari Park Cegléden

Több mint 314 millió forint vissza nem térítendő európai...