0.1 C
Cegléd
2025. december 1. hétfő
spot_img

A Bedei ütközet évfordulóján

A győztes bedei ütközet 170. évfordulója alkalmából rendezett megemlékezésen, Klément György önkormányzat képviselője üdvözölte a megjelenteket. Majd ünnepi beszéd megtartására felkérte Kocsis István nyugállományú ezredest, aki többek között kiemelte: a bedei ütközet nem a legnagyobb volt a szabadságharc ideje alatt, de a kivívott győzelem a mai napig megőrizte jelentőségét. Perczel Mór, az 1848/49-es események egyik legendás, vitatott személyisége, de soha senki nem kérdőjelezte meg
hazafiságát. A beszéde végén megkért mindenkit, gondolatban hajtsanak fejet a hazafiak, honvédek előtt, akik „emberségből példát, vitézségből formát, mindeneknek Ők adtak!”

A bedei és a Perczel Mór emlékműnél a Dózsa György Honvéd Nyugdíjas Egyesület képviseletében Kocsis István nyá. ezredes, Bobvos Pál nyá. alezredes, és Csernus István nyá. alezredes koszorúzott.

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Két helyszínen is remekeltek a CVSE fiatal birkózói

Szombaton rendezték az év utolsó országos bajnokságát Gyálon, a...

A láncfűrészek szerepe a modern erdészeti és ház körüli munkákban

A híreket sem kell elolvassuk, hogy tudjuk, közelít a...

Két kecske randalírozott Cegléden

Egy ceglédi Facebook-csoportban jelent meg reggel a különös bejegyzés:...

Hadat üzent a drogkereskedőknek

Egy ceglédi édesanya, Melinda a nyilvánossághoz fordult, miután november...

Adventváró hangverseny és kiállítás

A Cegléd-Felszegi Református Egyházközség adott otthont annak az adventváró...