6.1 C
Cegléd
2025. november 14. péntek
spot_img

A „Föld órája” Cegléden

Egy teljes órán át sötét lesz a Földön: Magyarországon is lekapcsolják a fényeket a WWF Magyarország által indított „Föld órája” kihívás keretében. Cegléd Város Önkormányzata is csatlakozik a kezdeményezéshez. Március 30-án, szombaton 20 óra 30 perckor 1 órán át lesznek lekapcsolva az épületet megvilágító fények a Szentháromság téren. – tájékoztatta lapunkat Szokolai Attila.
A Föld órája a WWF által életre hívott, minden év márciusának utolsó szombatján (vagy egy héttel előbb, ha nagyszombat arra a napra esik) megrendezésre kerülő nemzetközi esemény, melyben arra kérik a háztartásokat és a vállalkozásokat, hogy kapcsolják le és ki a nem létfontosságú lámpáikat és elektromos berendezéseiket egy órára, hogy ezzel is felhívják a figyelmet az éghajlatváltozás elleni cselekvés szükségességére. A kezdeményezés 2007-ben indult Ausztráliából, és 2008-ban vált nemzetközivé.
A kezdeményezéshez csatlakozók között a WWF Magyarország 400 db értékes Lumenet energiatakarékosfényforrás-csomagot sorsol ki. A kihíváshoz akár több fotóval is lehet csatlakozni ITT.

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

„Kutyás” képviselőjelölt

Újabb jelölt mutatkozott be a közösségi médiában, aki országgyűlési...

Új P+R parkoló Nagykőrösön

Elkészült és már mindenki számára használható az új P+R...

Második városi grundbirkózó bajnokságot

Pénteken második alkalommal került megrendezésre a Városi Grundbirkózó Bajnokság,...

Teljes fennakadás a vasúton

Kedden kora este Cegléd állomás Szolnok felőli végén egy...

Két ember életét vesztette

Halálos közúti baleset történt vasárnap este a 3121-es úton,...