31.7 C
Cegléd
2026. augusztus 3. hétfő
spot_img

Útfejlesztés Újszilváson

Újabb 3,5 kilométernyi szilárd burkolattal bővül Újszilvás úthálózata.

Újszilvás Község Önkormányzata a VP6-7.2.2-7.4.1.2-16 pályázaton, 90 %-os pályázati támogatottsággal, 132.852.797 Ft-ot nyert külterületi helyi közutak fejlesztésére, önkormányzati utak kezeléséhez szükséges erő-és munkagépek beszerzésére.

Ahogy azt a lakosság is tapasztalhatta, 2019 tavaszán megkezdődött a beruházás. A napokban az Iskola és a Babits Mihály utca már szilárd útburkolatot kapott, a hét második felében az Arany János utca is leaszfaltozásra kerül, április végéig pedig a Gombos dűlő (Dózsa György úttól a Kertész utcáig terjedő szakasz) burkolata is elkészül.

Reméljük, hogy ezáltal az ott lakók és a vállalkozások komfortérzete is javulni fog, az ingatlanjaikról történő eljutás minőségibbé válik.

Egyúttal szeretnénk megkérni az úton közlekedőket, hogy vegyék figyelembe, lakott területen közlekednek, 50 km/órás sebességkorlátozás és súlykorlátozás vonatkozik az utakra!

Forrás: Újszilvás Önkormányzata

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Idén is közösen ellenőriztek

Magyar és román társhatóságok közös közúti ellenőrzést hajtottak végre...

Vendégségben gyilkolt a férfi

A Pest Vármegyei Főügyészség minősített emberölés bűntette miatt emelt...

Talajjavítás: módszerek és megoldások a fenntarthatóságért

A talaj minőségének fenntartása és javítása kiemelten fontos, főleg...

A nyári hőség kihívásai és az elektromos kerékpárok előnyei

A forró nyári hónapokban a kerékpározás kihívást jelenthet a...