1.5 C
Cegléd
2025. november 19. szerda
spot_img

MIÉRT?

Nehezen szántam rá magam, hogy írjak, hisz nem erősségem mások előtt személyes sérelmeimet kiteregetni, de döntöttem.
Húsvét vasárnapján gyönyörködve néztük, hogy a víztorony mögötti kis parkban kinyíltak az általunk ültetett liliomok. Sajnos örömünk nem tarthatott sokáig, mert hétfő délelőttjén fiam azzal jött be, hogy látott egy párt akik épp letörték az összes virágot. A kérdés bent rekedt.. miért?
Utánuk mentem, mert már messziről látható volt ki-kik tehették. Gyerekek? Nem. Suhancok? Nem. Meglepetésemre egy idős asszony, karonfogva őt egy középkorú férfi. Sétálgattak, az asszony kezében a gyönyörű lila liliomokkal, mintha a legtermészetesebb dolog lenne az amit tett/tettek.
Szóval utánuk mentem és feltettem a nagy kérdést: -Megmondaná, miért törte le és vitte el a virágokat az általunk gondozott parkból? Mire az idős hölgy: -Mert neki nincs ilyen virága. Érthető nem?!
Zárásként: Gyakran hallom, hogy ezek a mai fiatalok. Hát én csak annyit mondok, nekünk felnőtteknek, idősebbeknek kellene példát mutatnunk.
“Nemcsak azért vagyunk felelősek, amit csinálunk, de azért is, amit nem.” Jean Moliere
UR
Fotó: Farkas Zsolt, a képek illusztrációk.

Hasonló hírek

1 hozzászólás

  1. Ne tessék mérgelődni,. mert sajnos ilyen bírkák az emberek! A garázsaink elől is letépik a virágokat, odaszaratja a kutyáját, eldobálja a papírokat és nem sorolom. Szólni nem szabad senkinek, mert még neki áll feljebb. Pökhendi modon le is ordítja az ember fejét. Sajnos ilyen világot élünk.

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Hárommilliárdos állami forrásból fejlesztik a ceglédi kórházat is

A kormány több mint hárommilliárd forintot biztosít hazai egészségügyi...

Tápiómente tehetsége

Pesti Péter Barnabás a Ceglédi Kossuth Lajos Gimnázium 11.d...

TISZA-jelöltek

November 17-én éjszaka végül ismertté váltak a TISZA képviselőjelölt-jelöltjei...

A siker titka az együttműködés

Földi Lászlóval közölt interjút az egyházi témákat feldolgozó Vasárnap.hu...

Scrum és egyéni fejlődés: hogyan férnek meg egymás mellett?

Biztos eltűnődtél már azon, hogy a Scrum módszertan hogyan...