18.9 C
Cegléd
2026. június 2. kedd
spot_img

Benyugtatózták és kirabolták

Nyugtatóval kevert alkoholt itattak Cegléden egy idős emberrel, majd kirabolták – a tettesek felfüggesztett börtönbüntetést kaptak a július 5-ei ítélethirdetésen.

A még 2016-ban történt esetben a ceglédi piacon ismerkedett meg az egyik vádlott a 80 körüli sértettel, aki egyedül, de jó körülmények között élt. A vádlott többször meglátogatta az idős embert és felajánlotta, hogy élettársa lenne, aki ezt elutasította. Egy alkalommal a vele élő másik vádlott is elkísérte az áldozathoz azzal, hogy megszerzik az idős ember értékeit. Nyugtatóval kevert pálinkát itattak vele, majd az öntudatlan állapotba került sértett használati tárgyait összepakolták mintegy 30 ezer forint értékben és távozni akartak, de a szomszéd felfigyelt a szokatlan mozgásra és felszólította őket, hogy vigyék vissza a szatyrokat. A szomszéd értesítette a rendőrséget, a sértett lányát és a mentőket is, akik az idős embert kórházba vitték.

A Budapest Környéki Törvényszék 2019. július 5-én megtartott nyilvános tárgyalásán ítéletet hirdetett a vádlottak ügyében, akiket a Pest Megyei Főügyészség rablás bűntettével vádolt. Mindkét tettes 5 évre felfüggesztett 2 éves börtönbüntetést kapott. Az ítélet még nem jogerős.

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Hangos zene vagy nyári életérzés?

A jó idő beköszöntével ismét előtérbe kerülnek a szabadtéri...

Szabadulószoba

Veres Tamás ceglédi író és költő nem tétlenkedik: új...

A BORG Apartmanoktól a BORG Vendégházakig

- Új fejezet nyílik a történetben - A BORG Apartmanok...

Nagy sikert aratott a Sportsziget

Az idén is a Sportsziget volt a Pöttyös Gyereknap...

Egy modern eljegyzési gyűrű nem feltétlenül hivalkodó is

A lánykérés egy kivételes és megismételhetetlen mérföldkő, amelyet komoly,...