8.3 C
Cegléd
2026. március 16. hétfő
spot_img

Népszavazást kezdeményeznek

Népszavazással kívánják eldönteni a belváros forgalmi rendjének felülvizsgálatát – jelentette be Hegedűs Ágota alpolgármester a ma délután tartott sajtótájékoztatón.
Mint mondta: a belváros forgalmi rendjének felülvizsgálata mostanra jutott el olyan előkészítési szintre, hogy érdemben lehessen javaslatokat megfogalmazni a közlekedés biztonságát érintő kérdésben. Az önkormányzat hatáskörébe tartozó eljárások közül korábban egyik sem élvezte a szakmai szervezetek, a közlekedők, a belváros lakóinak széles támogatottságát. – fogalmazott az alpolgármester. Hozzátette: a probléma megoldása viszont nem odázható, ezért a képviselő-testület Fideszes önkormányzati képviselői helyi népszavazási eljárást kezdeményeznek az ügyben.
„A népszavazásra bocsájtott megoldási javaslatok minden lehetséges, ésszerű, az önkormányzat által – társszerveket is bevonva – megvalósítható forgalomtechnikai lehetőséget tartalmaz 5 kérdésben. A népszavazás eredményeként a lehető legszélesebb alapokon nyugvó megoldási javaslatot fogja megvalósítani az önkormányzat.” – hangzott el a sajtótájékoztatón. Hegedűs Ágota elmondta továbbá: remélik, hogy minél több ceglédi nyilvánítja majd ki véleményét.
A sajtótájékoztató napján a Helyi Választási Irodának az erről szóló anyagot átadták, a szavazás időpontjáról a Helyi Választási Bizottság dönt majd.

Augusztus 28-án nyilvánossá tette a népszavazás kérdéseit a választási iroda Cegléd város weboldalán.

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Kamerát talált egy lány a női mosdóban

Az M4-es autóút egyik pihenőjének női mosdójában elhelyezett rejtett...

Két aranyérem és EB-részvétel

Hétvégén második alkalommal rendezték meg az U15-ös korosztály válogatóversenyét...

Hálózatöblítési munkálatok Cegléden

ÉRTESÍTÉS – Hálózatöblítési munkálatok Cegléden Tájékoztatjuk tisztelt felhasználóinkat, hogy Cegléd...

Dr. Süveges Gyula emlékére

dr. Süveges Gyula szülész-nőgyógyász főorvos úr emlékére 1937-2026 Hát, elment Ő...

Fóliába tekert nyársapáti plakátok

Országos visszhangot váltott ki az a nyársapáti politikai akció,...