30.4 C
Cegléd
2026. június 29. hétfő
spot_img

Döntés az újraszámlálásról

Meghozta döntését a Pest Területi Választási Bizottság a ceglédi választási szavazatok újraszámlálásának ügyében. Október 18-án tárgyalta a bizottság Hörömpő Annamária korábbi önkormányzati képviselő beadványát, melyben a ceglédi 3. választókörzetben az egyéni választókerületi jelöltek és a polgármesterjelöltekre leadott szavazatok újraszámlálását kérte. Az eredményeket megállapító határozat ellen benyújtott fellebbezésben a 16, 17, 18, 19. szavazókörben hivatkozott törvénysértő számlálási gyakorlatra.

A bizottság csak az egyéni választókörzeti jelöltek ügyében vizsgálta érdemben a beadványt, mert a polgármesteri választás vonatkozásában a beadványozó érintettsége nem volt megállapítható.

Október 21-én újraszámlálták a voksokat és a korábbi 468-477 helyett 469-475 lett az eredmény, ugyancsak László Ágnes javára. A Területi Választási Bizottság, tehát a helyi választási szerv határozatát helyben hagyta.

A Pest Megyei Választási Bizottság határozata itt olvasható.

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Hogyan emeljük ki az oszlopos testalkat előnyeit az öltözködésben?

Bárki, aki az öltözködés szeretetére, mint önkifejezési formára tekint,...

Túl lassan közlekedünk?

Egy reggeli bosszúságát osztotta meg egy ceglédi sofőr egy...

„Cetlizés”

Élénk vitát váltott ki a Ceglédi civil összefogás közösségi...

Két idős embert ölt meg egy nő

A Pest Vármegyei Főügyészség több ember sérelmére és a...

Benyugtatózva zuhant a tóba gyermekével

A Pest Vármegyei Főügyészség tájékoztatása szerint a Ceglédi Járási...