27.1 C
Cegléd
2026. június 26. péntek
spot_img

Mesél (az abonyi) rendőr

Napi online mesét mondanak a rendőrök egy újszerű kezdeményezés nyomán. Az Abonyi Rendőrörs vezetője András Hunor Lehel rendőrhadnagy A vén banya című mesét mondta el a gyerekeknek, de a korábbi videók is megtekinthetők a Budapesti Rendőrfőkapitányság Facebook oldalán.

A kezdeményezésről további információt lapunknak a BRFK Kommunikációs osztálya adott. A meseolvasás a BRFK Kommunikációs Osztályának mb. osztályvezető-helyettese, Nothoff Ingrid r. őrnagy ötlete volt azért, hogy a veszélyhelyzet idején ezzel tehermentesítsék a szülőket, és örömet szerezzenek a gyerekeknek. Nagyon pozitív volt a fogadtatás, mind a rendőrök, mind a gyerekek, szülők, nagyszülők részéről.
A rendőrök önként és szabadidejükben végzik a meseolvasást, eddig közel száz főként budapesti és Pest megyei rendőr mesélt és folyamatosak a jelentkezések. A meséket Budapesten, a Rendőrpalotában, a bűnmegelőzési centrum „gyereksarkában” veszik fel és minden nap 12.30-kor teszik közzé.
A szervezők tervei szerint a veszélyhelyzet elmúltával a leglelkesebb kis nézőket meghívják a Rendőrpalotába, ahol találkozhatnak a mesélő rendőrökkel, illetve különböző programokat is szerveznek majd a gyerekeknek.

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Túl lassan közlekedünk?

Egy reggeli bosszúságát osztotta meg egy ceglédi sofőr egy...

„Cetlizés”

Élénk vitát váltott ki a Ceglédi civil összefogás közösségi...

Két idős embert ölt meg egy nő

A Pest Vármegyei Főügyészség több ember sérelmére és a...

Benyugtatózva zuhant a tóba gyermekével

A Pest Vármegyei Főügyészség tájékoztatása szerint a Ceglédi Járási...

Ezüstös hétvége Kiskunhalason

A tavaszi versenyszezon utolsó megmérettetését Kiskunhalason rendezték meg, ahol...