11.1 C
Cegléd
2025. május 11. vasárnap
spot_img

Nemzeti összetartozás napja Nagykőrösön

A trianoni békediktátum 100. évfordulója alkalmából az Országgyűlés a nemzeti összetartozás évének nyilvánította 2020-at. A nagykőrösi városi megemlékezésre június 4-én délelőtt a Református Templomkertben gyülekeztek.

Tíz órakor Ecsedi Péter énekművész közreműködésével csendült fel a Himnusz, majd emlékbeszédet mondott Nt. Szabó Gábor református lelkészelnök, felkérésére a jelenlévők közösen imádkozták a Miatyánkot. Ezt követően Ecsedi Péter közreműködésével énekelték el a Székely Himnuszt.

A megemlékezés zárásaként a Trianon-kopjafánál helyezték el a megemlékezés koszorúit, virágait. Nagykőrös Város Önkormányzata nevében dr. Czira Szabolcs polgármester, dr. Körtvélyesi Attila alpolgármester, valamint dr. Nagy Lajos jegyző; a Református Egyházközség nevében Nagytiszteletű Szabó Gábor lelkészelnök és Rácz Péter főgondnok koszorúztak. Őket több intézmény képviselői követték és magánszemélyek is fejet hajtottak.

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Bringázás közben akart kirabolni egy 90 éves férfit

Kétszer próbálta meg a biciklis rabló elvenni a 90...

Profi sofőr hunyt el a tragikus motorbalesetben

Országos hullámokat vet a nemrégiben nyugdíjazott ceglédi motoros tragikus...

Visszavonják az abonyi bírságokat

Majd kiesett a kezükből a hivatalos levél: váratlan fordulatot...

Fogda a sporiban

Függetlenség napja elnevezéssel drogprevenciós napon hívták fel figyelmet a...

Elismerés a Tourinform irodának

Elismerő oklevelet kapott a magyar turizmus információs rendszerében 25...