2.3 C
Cegléd
2025. november 24. hétfő
spot_img

Gyümölcsfeldolgozó üzem Újszilváson

Október 1-jén átadták Újszilváson a kormánytámogatással épült gyümölcsléüzemet. A rendezvényen beszédet mondott dr. Petrányi Csaba polgármester. Elhangzott: az összesen 102 millió forint értéket képviselő beruházás révén egy modern gépsorral ellátott zöldség- és gyümölcsfeldolgozó üzem mellett átadtak egy 1000 m2-es fűtött fóliasátrat, napelem, kamera- és riasztórendszer került elhelyezésre és elkészült az üzemhez vezető út is. A beruházás legnagyobb értéke azonban az, hogy 5 főnek munkahelyet tudnak biztosítani.

Réthy Pál, a Belügyminisztérium Közfoglalkoztatási és Vízügyi Helyettes államtitkára beszédében felidézte, hogy a vidékfejlesztési programok és a Start munkaprogram révén a kormány milyen támogatásokban részesítette Újszilvást az elmúlt években.

Földi László országgyűlési képviselő úgy fogalmazott: a település életében hagyományosan jelentős a gyümölcstermesztés, de nemcsak múltja, jövője is van az agráriumnak Újszilváson – a beruházásnak köszönhetően. A képviselő reményét fejezte ki, hogy nemcsak a településnek, de a termelőknek is új lehetőséget jelent majd a gyümölcsfeldolgozó üzem megnyitása.

A rendezvény végén a résztvevők üzemlátogatáson és kóstolón vehettek részt.

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Összevesztek a TISZA jelöltjei?

A napokban váltak ismertté a TISZA választókerületi képviselőjelölt-jelöltjei. Meglepetést...

Digitális marketing stratégiák az egészségügyben

Manapság aligha lehet alábecsülni a digitális marketing fontosságát, különösen...

Tartós homlokzati megoldások építkezéshez és felújításhoz

Az épületek külső felületének kialakítása hosszú évekre meghatározza egy...

Mennyi ideig bírja egy elektromos autó akkumulátora?

Az elektromos autók akkumulátorai sok járműtulajdonos figyelmét lekötik, mivel...

Hárommilliárdos állami forrásból fejlesztik a ceglédi kórházat is

A kormány több mint hárommilliárd forintot biztosít hazai egészségügyi...