16.1 C
Cegléd
2026. június 1. hétfő
spot_img

Bajnokság felé a Pimisek

Az elmúlt időszakban megkezdődött a verseny szezon egyéb szakmai tereken is, így iskolánk nevéhez híven, újra ringbe szállt a dobogó fokaiért.
A Magyar Látványtánc Sportszövetség évek óta látja vendégül diákjainkat. Az általuk szervezett megmérettetés egy kvalifikációval kezdődik, melyet a Magyar bajnokság és az Európa bajnokság követ. Tanulóink első körben 3 társastánc koreográfiával indultak neki az idei évnek.
Nagy Éva tanárnő a 11 és 12.es évfolyamokat készítette fel, ahol a latin mix kategóriákban jeleskedtek tanulóink. A 11 arany helyezéssel, míg a 12. évfolyam ezüstéremmel került be a magyar bajnokság következő fordulójába.


Izsák Zoltán És Izsák Zoltánné Prokk Szilvia pedig a 10es évfolyamnak készített verseny koreográfiát. A téma itt a kelet és nyugat találkozása, ahol a kiemelt, más tánc területeken is jeleskedő szereplőkre is épült a bemutató. A szakmai siker itt sem maradt el, hiszen tanulóink arany helyezéssel jutottak szintén tovább.
A cél most a májusban megrendezésre kerülő, Országos bajnokságon is kiváló eredmények elérése!

Izsák Zoltán Sotiris

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Hogyan előzhetjük meg a tető penészesedését?

Az otthona védelme gyakran túlmutat a belső tereken. Elgondolkodott...

Idős férfi próbált meg elcsalogatni egy kislányt a ceglédi fagyizóból

Rendőrségi vizsgálat indult egy ceglédi fagyizóban történt eset miatt Egy...

Palackposta – Emlékek a XX. századból, a vasfüggöny keleti oldaláról

Mintegy kilencven alkotásból álló, több évtizedet átívelő életmű-összegzés tárul...

A ceglédi szalonzenekar kulisszák mögötti világa

Amit még tudni érdemes... A Ceglédi Szalonzenekar számára a zene...

Idős nőt rabolt ki

Alig két nap alatt állította bíróság elé az ügyészség...