1.6 C
Cegléd
2026. január 27. kedd
spot_img

Filmes munkával kecsegtette hiszékeny áldozatát

A Ceglédi Járási Ügyészség vádat emelt egy nő ellen, aki elhitette egy férfival, hogy egy filmes feladatban vehet részt. A nő – a bizalmával visszaélve – pénzt csalt ki tőle. A vádirat szerint a nő interneten keresztül ismerkedett meg a sértett férfival. Beszélgetésük során elhitette vele, hogy az egyik legnépszerűbb magyar turnézenekar zeneszerző-dalszövegírója és részben tulajdonosa.

Miután a férfi bizalmába férkőzött a nő felvetette neki, hogy részt vehetne az egyik projektjükben. Azt hazudta, hogy a zenekar ismertségét növelő filmen gondolkodnak és a sértett dolgozhatná ki a filmtervet. Felajánlotta, hogy amennyiben a terv alapján benyújtott pályázatra támogatást nyernének, akkor abból kilencmillió forintot kapna a sértett.
A férfi el is készítette a tervet és megküldte a nőnek valamint a nő által létrehozott, de általa a zenekar frontemberének tulajdonított elektronikus címre.
Ezt követően az elkövető folyamatosan azzal hitegette a sértettet, hogy a projekt halad, de pénzre van szüksége. Különböző okokra hivatkozva több részletben összesen több mint tizenegymillió forintot csalt ki a férfitól.

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Egy bringagyártó, amely újraértelmezi az európai kerékpárpiacot

    Ha a különleges kerékpárok rajongója vagy, akkor biztosan örömmel...

Egyszerűség és kényelem az okosotthonban

Képzeld el, hogy egy hosszú nap után belépsz az...

Frontális ütközés Nagykőrös határában

Egy személy életét vesztette, ketten megsérültek a közlekedési balesetben,...

Kettészakadt TISZA mozgalom

Muhari Gergely a mai napon közleményt juttatott el lapunkhoz,...

2026 kulturális terveiről Nagykőrösön

A 2026-os év kulturális programjairól tartottak sajtótájékoztatót a nagykőrösi...