-1.7 C
Cegléd
2026. február 3. kedd
spot_img

Szemkápráztató látvány a ceglédi napnyugtában

Több országos hírportál is beszámolt róla, az Időkép oldalán jelent meg videó, „Szemkápráztató látványban gyönyörködhettek Cegléden a lakosok, még szombaton napnyugtakor: a levegő ugyanis a nyárfa pihés termésével volt tele.”

A meleg, napos időjárás ismét lehetővé teszi, hogy a nyárfa pihés termésével legyen tele a levegő. Napnyugtakor milliónyi pihe töltötte be Cegléden a levegőt, és járták táncukat a lemenő nap aranyló fényében – árulták el az Időkép oldalán.
A nyárfa termése, amelyet pihés termésnek vagy repítőszőrnek is neveznek, általában tavasz második felében érik meg és kezd szállni a levegőben. Ez a jelenség általában áprilistól júniusig tart, de pontos időpontja változhat az adott évi időjárási viszonyoktól és a földrajzi helyzettől függően. A nyárfák pihés termései kifejezetten könnyűek, ami lehetővé teszi számukra, hogy nagy távolságokra szálljanak a szél segítségével, ezáltal segítve a fa terjedését és szaporodását – tették hozzá, mialatt egy videófelvételt is megosztottak a csodáról.

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Felszabadító élmény: az ejtőernyőzés

  Elképzelted már, milyen lenne madártávlatból szemlélni a világot? Az...

Fejlődő vállalkozások, sikeres Cegléd

A Cegléd és Térsége Ipartestület és a Településfejlesztési Szövetség...

Az elektromos bojlerek térhódítása: miért lehet ez a jövő?

  Az elmúlt években Magyarországon is egyre elterjedtebbé váltak az...

Címkenyomtatás: mit kell tudnod a matrica erejéről?

A címkék több funkciót látnak el, mint amit elsőre...

Egy bringagyártó, amely újraértelmezi az európai kerékpárpiacot

    Ha a különleges kerékpárok rajongója vagy, akkor biztosan örömmel...