31.5 C
Cegléd
2026. július 27. hétfő
spot_img

Elfogták a graffitiző fiatalokat

Június 27-én nem mindennapi elfoglaltságot talált magának két fiatal. Abonyban jövet-menet kidekorálták több épület oldalát, kaput, kerítést, magánházakat, még a helyi református templom falát se kímélték. A kárérték még megállapítás alatt, a sértettek szemszögéből nyilván felbecsülhetetlen… – számolt be az esetről Pető Zsolt abonyi polgármester. „Özönlöttek a bejelentések a helyi egységek pedig azonnal reagáltak: autóba pattantak, adatgyűjtés, tanúkutatás, felvételek beszerzése/elemzése következett.

Kora este a szolgálati autó motorháztetején találta magát a két -16 és 14 éves – fiú. A rendőrök megtalálták náluk a festékszóró palackokat, egyikük telefonján pedig a megörökített „remekművek” képeit is. Nem volt mit tenni, csak beismerni.

Rongálás miatt kell felelniük.” – számolt be a polgármester, aki megköszönte a lakosság és rendőrség gyors közreműködését.

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Talajjavítás: módszerek és megoldások a fenntarthatóságért

A talaj minőségének fenntartása és javítása kiemelten fontos, főleg...

A nyári hőség kihívásai és az elektromos kerékpárok előnyei

A forró nyári hónapokban a kerékpározás kihívást jelenthet a...

Villanypásztor szabályozás és jogi keretek

Villanypásztor telepítésekor elengedhetetlen, hogy tisztában legyél a vonatkozó szabályozásokkal...

Innovatív kőburkolatok a XXI. században

  Az építőipar mindig is meghatározó szerepet játszott a városképek...

Mikor érdemes a kölestésztát választani a konyhában?

A tészta az egyik legnépszerűbb alapanyag a konyhában, hiszen...