6.7 C
Cegléd
2025. november 16. vasárnap
spot_img

Trágyaléhez hasonló színűvé vált az abonyi Mikes-tó

Nyugtalanító jelenségre figyeltek fel az abonyiak: a Mikes-tó színe sárgásbarnává változott, amely Pető Zsolt polgármester szavaival „külső szemlélőnek ijesztő” lehet. A tó, amely a közelmúltban kedvelt szabadidős területté alakult, úgy néz ki, mintha híg trágyalével lenne tele. – számolt be a hvg.hu is.

A helyi horgászegyesület szakértője szerint a tó mostani színét az algapusztulás és a túlzottan meleg vízhőmérséklet okozza. A vízfelszínen elhalt algák réteget képeznek, ami a szennyezés látszatát kelti. A szakértő megnyugtatóan hozzátette, hogy a tó oxigéntartalma rendben van, de az aszály és az alacsony talajvízszint miatt a tóból hiányzik körülbelül két méternyi vízoszlop, ami hozzájárul a vízminőség romlásához.

A polgármester Facebook-posztjában emlékeztetett, hogy 2022-ben is tapasztaltak hasonló jelenséget, amely azóta elmúlt, és várakozása szerint most is megoldódik. Az ökoszisztéma állapota a tóban jó, így a helyi lakosok remélhetik, hogy a Mikes-tó hamarosan visszanyeri korábbi állapotát.

Forrás: hvg.hu

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

„Kutyás” képviselőjelölt

Újabb jelölt mutatkozott be a közösségi médiában, aki országgyűlési...

Új P+R parkoló Nagykőrösön

Elkészült és már mindenki számára használható az új P+R...

Második városi grundbirkózó bajnokságot

Pénteken második alkalommal került megrendezésre a Városi Grundbirkózó Bajnokság,...

Teljes fennakadás a vasúton

Kedden kora este Cegléd állomás Szolnok felőli végén egy...

Két ember életét vesztette

Halálos közúti baleset történt vasárnap este a 3121-es úton,...