Magyarország helyzete és jövője címmel várta közéleti estre az érdeklődőket Dr. Ruttner György jogász a Kossuth étterembe. A Kossuth-erkély Tisza Sziget rendezvényének meghívott vendégei a Gróf Széchenyi Család Alapítvány kuratóriumi elnöke, Széchenyi Tímea, Dr. Bárándy Péter volt igazságügy miniszter és Lengyel László politológus, közgazdász, a Pénzügykutató Zrt. elnök vezérigazgatója volt.
Dr. Ruttner György így számolt be lapunknak az estéről: „Elegancia, értékteremtés, lélekig hatoló gondolatok – talán ezekkel a szavakkal lehetne leginkább jellemezni a pénteki estét, ahol az összes pótszéken is vendégek foglaltak helyet. Egy rendezvényt akkor jellemzek sikeresnek, ha legalább egy olyan gondolatot haza tudok hozni, ami egy életre bennem marad. Péntekről sokat hoztam, de egyet szeretnék közkinccsé tenni. Vendég volt Gróf Széchenyi Tímea, aki a szó szerinti nemes egyszerűség megtestesítője, a bájos hölgy négy gyermek édesanyja, tartása, mosolya, eleganciája elbűvölően szimpatikussá tette. Megrendítő személyes történetet osztott meg velünk, amely élesen rávilágított arra, milyen érzékenyen érinti a fiatalokat a jelenlegi közéleti és társadalmi légkör.
Elmesélte, hogy egyik gyermekét, legkisebb lányát egy tüntetés során olyan formán igazoltatták a rendőrök, hogy a történtek mély nyomot hagytak benne, ekkor komolyan fontolóra vette: elhagyja az országot, mert úgy érezte, itt már nincs szabadság. Tímea lányának egy emlékezetes családi anekdotát mesélt, amely tömören és mélyen összefoglalja a felelősség súlyát. -Amikor Kádár János egykor megkérdezte Széchenyi Zsigmondtól, miért nem hagyja el az országot, ő csak annyit felelt: „Zsigaként megtehetném, de Széchenyiként maradnom kell.” -és a leány többet nem gondolkodott az ország elhagyásán. Tímea – aki a Széchenyi család szellemi örökségének őrzője – e példa kapcsán hangsúlyozta: éppen az ilyen helyzetekben lenne a legnagyobb szükség arra, hogy ne hátráljunk meg, ne fordítsunk hátat hazánknak, hanem maradjunk itt, és emeljük fel a szavunk, mert a változáshoz bátorság és elkötelezettség kell – minden egyes cselekvő ember számít. Ez a mondat generációkon átívelő üzenet: a név kötelez, de az emberség és a hazaszeretet még inkább.”