A Ceglédi VSE birkózói két korosztályban is szőnyegre léptek a hétvégén a korosztályos válogatottságért. Szombaton az U17-esek mérték össze a tudásukat kötöttfogásban és női szakágban az ESMTK Kruj Iván Sportcsarnokában. A CVSE fiataljai mind a két szakágban képviseltette magát. A ceglédiek végül két első, egy harmadik és egy ötödik helyezéssel zárták a versenyt. A lányoknál Báger Dorina 43 kg-ban nem talált legyőzőre, a fiúknál pedig Budai Milán nyerte magabiztosan a 60 kg küzdelmeit. Ezzel mind a ketten megtették az első lépést a válogatottságért.
Csontos Pál a 48 kg-ban bronzéremmel, Máté Miklós 60 kg-ban egy ötödik helyezéssel zárta az első megmérettetést.
Eredmények
női
43 kg 1. Báger Dorina
kötöttfogás
48 kg 3. Csontos Pál
60 kg 1. Budai Milán
5. Máté Miklós
Vasárnap az U15-ös korosztály is megkezdte a küzdelmet a válogatott mezekért. A szabadfogású küzdelmeknek a tatabányai Földi Imre Sportcsarnok adott otthont. A Ceglédi VSE 6 fővel képviseltette magát. A ceglédiek közül Rafael Sándor jutott a legtovább az 57 kg-ban. A döntőig magabiztosan tecnikai tusokkal nyerte a mérkőzéseit, a döntőben pedig pontozással 4-1 arányban diadalmaskodott. Ezzel ő is nagy lépést tett a válogatottság felé.
A ceglédieknek még egy érem jutott Csontos Bence révén a 41 kg-ban. Kurucz Koppány a 44 kg küzdelmeit a pontszerző ötödik helyen zárta.
Eredmények
41 kg 3. Csontos Bence
44 kg 5. Kurucz Koppány
57 kg 1. Rafael Sándor




















