2.2 C
Cegléd
2026. február 17. kedd
spot_img

Közösségi szolgálat a Gimnáziumban

A közösségi szolgálat teljesítése a 2012/2013. tanévben megkezdődött, többek között a hivatásos katasztrófavédelmi szervezetnél is. A katasztrófavédelem lehetőséget biztosít a 9-11. évfolyamos korcsoport részére a katasztrófavédelem feladatrendszerének és küldetésének megismerésére, a biztonság, a katasztrófák megelőzése és a katasztrófák elleni védekezés melletti elkötelezettség, illetőleg felelősségérzet kialakítására.

Hosszú távon megvalósítandó cél, hogy a közösségi szolgálat jogszabályban meghatározott kötelező óraszámát (50 óra) a katasztrófavédelemnél önként teljesítő tanulók a polgári védelmi kötelezettség intézményére felkészülve felelős állampolgárként vegyenek részt a katasztrófák elleni védekezésben, a katasztrófavédelem nemzeti ügyként történő kezelésében.

A tanuló ifjúság közösségi szolgálatteljesítésének katasztrófavédelmi megszervezéséről szóló 21/2012. BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság főigazgatójának utasítása alapján, továbbá a Nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC törvényben és a Nemzeti alaptanterv kiadásáról, bevezetéséről és alkalmazásáról szóló 110/2012. (VI. 04.) Kormányrendeletben foglaltaknak megfelelően az iskola és a kirendeltség megállapodott, abban hogy az érintett tanulók a törvényben előírt 50 órás kötelezettségük egy részét a Ceglédi Katasztrófavédelmi Kirendeltségen teljesítik. A Pest Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatója, 2012. októbertől, minden hónap utolsó 5 munkanapját jelölte ki közösségi szolgálat teljesítésére, melyet 2013. év szeptembertől kezdenek meg a gimnázium diákjai, akik ezáltal honvédelmi, katasztrófavédelmi, polgári védelmi, iparbiztonsági alapismeretekkel is bővíthetik tudásukat.

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Miért érdemes a precíziós gazdálkodásba kezdeni?

A mezőgazdaság napjainkban messze túlmutat a hagyományos földművelési módszereken;...

Csáky András beszámolója

Csáky András legutóbbi beszámolója nem csupán a város költségvetéséről...

Asztalitenisz sikerek

Az elmúlt hétvégén több helyszínen is asztalhoz álltak az...

Öt éremmel kezdte az évet a Ceglédi VSE

Hétvégén rendezték meg az év első országos bajnokságát a...

Törékeny a költségvetési stabilitás

Cegléd Város Önkormányzatának képviselő-testülete elfogadta a város 2026. évi...