16.1 C
Cegléd
2025. szeptember 16. kedd
spot_img

Ellopták a cegléd zászlót

Ellopták a város talán legforgalmasabb pontjára, a Jászberényi úti körforgalom közepére állított lobogók egyikét. A három zászló közül a ceglédinek veszett nyoma, egy szemtanú szerint tegnap este 9-kor már hiányzott, tehát az elkövető vélhetőleg kora este mászhatott fel a póznára, és lopta el. Az EU és Magyarország lobogója továbbra is a helyén van.

Az önkormányzat által megbízott Várvag Kft. a Kossuth Toborzó Ünnepség alkalmából készítette az emlékhelyet, átadását a jeles eseményre időzítették. A szervezők csalódottak, nem értik, ki süllyedhet ilyen szintre, milyen indítékkal lop valaki egy minden másra használhatatlan városi jelképet. Mivel a jubileumi ünnep ma kezdődik, még kérdéses, ilyen rövid idő alatt pótolható-e az egyedi készítésű címeres lobogó. Az is érthetetlen, ha az eset nem késő éjszaka történt, hogy lehetséges, hogy az senkinek nem tűnt fel. 

Térfigyelő kamerát nem látni a közelben, de az elkövető hagyhatott ujjlenyomatot. A Várvag Kft. – úgy tudjuk – feljelentést tesz az ügyben. Ha valaki tud érdemi információval szolgálni, vagy szokatlant látott a helyszínen, kérjük jelezze a Ceglédi Rendőrkapitányságon.

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Törteli utcatáblák közadakozásból

A Ceglédhez közeli Törtelen járóknak feltűnhetett a közelmúltban, hogy...

Ceglédi lovas lányok országos sikere Simonpusztán

Augusztus végén (2025.08.30–31.) rendezték meg a Magyar Lovassport Szövetség...

Rongálás a Vörösmarty játszótéren

Ifj. Károly Ferenc önkormányzati képviselő számolt be közösségi oldalán...

Letartóztatták a ceglédi piaci betörőt

2025.szeptember 9-én hajnalban a ceglédi rendőrök gyorsan elfogták azt...

Tájékoztatás Cegléd város vízhálózatának karbantartásáról

Tájékoztatás Cegléd város vízhálózatának karbantartásáról Ezúton tájékoztatjuk Tisztelt lakosságot, hogy...