12.7 C
Cegléd
2026. április 8. szerda
spot_img

Átalakuló könyvtár

Sajtóreggelit tartottak június 7-én a Városi Könyvtár Tékaféjában, ahol a következő színházi évad bérleteit mutatták be. A tájékoztató helyszíne a könyvtári kávézó nyugodt környezetben, kávékülönlegességekkel és százféle folyóirattal, újsággal várja a megpihenni vágyókat. De lehetőség van kiadványokat lapozgatni, és zenét hallgatni is.
– A februári nyitás óta szép lassan megy be a köztudatba a kávézó létezése. Eleinte csak a könyvtárba járó olvasók látogatták, most már a járókelők is beülnek hozzánk. – mesélte Koglerné Hernádi Ágnes a Művelődési Központ és Könyvtár vezetője. – Júliusban pedig a könyvtár falain kívül is bemutatkozunk a Streed Food Fesztiválon, Albertirsán.
– Megkerülhetetlen kérdés, hogyan és mi változik majd a „művház” és könyvtár átszervezésével, szétválasztásával?
– Eredetileg június 30-ig hozták volna létre azt a kft-t, amelyhez a művelődési központ kerül. A testület azonban elnapolta január 1-ig ennek határidejét, tehát az év végéig minden változatlan marad.
– Úgy tudom Ön a könyvtár vezetője lesz… Vannak már tervei, elképzelései az önálló könyvtár igazgatójaként?
– Mindenképpen. A kávézóban például sok lehetőséget látok, szeretném, ha igazi közösségi térré válna. Nagy sikerűek a színház kamaratermében tartott Czigle-beszélgetések, Zeneszó-Szózene rendezvények. Ezeket a pódiumbeszélgetéseket is szeretnénk ebbe a meghittebb térbe hozni. Erősíteni ezzel a lokálpatriotizmust, felfedezni, hogy Cegléden számos értékes és érdekes ember él. Ismerjük hát meg őket!

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Felavatták az új rendelőintézetet

Ünnepélyes keretek között adták át a Ceglédi Toldy Ferenc...

Hogyan érte el a TikTok a vásárlóképes közönséget?

    Kevés online tér akad, amely olyan gyorsan formálta át...

Milyen fonalak jöhetnek szóba allergiások számára?

A kötés és a horgolás sokak számára nemcsak kreatív...

Horgolt projektek, amik színt visznek a hétköznapokba

Ahogy elérkezik a nyár, sokaknak több szabadidő jut a...

Hazai pályán remekeltek a CVSE fiataljai

Szombaton a Gál József Sportcsarnok adott otthont az év...