17.8 C
Cegléd
2026. június 14. vasárnap
spot_img

Elektromos töltőoszlopok Cegléden

Négy önkormányzati töltővel bővül az elektromos autótöltővel rendelkező Pest megyei városok köre. Vecsés és Fót mellett, Cegléden két helyen telepítettek töltőoszlopot.

Két évvel ezelőtt a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) pályázatot írt ki önkormányzatok számára elektromos autóhoz való nyilvános töltőoszlopok telepítésének támogatására. Bár az eredeti felhívásból kiolvasható menetrend szerint a töltőknek már rég állniuk kellene, a projekt már a kiértékeléstől kezdődően csúszott. Az elmúlt napokban Pest megyében három településen összesen négy töltő került beüzemelésre.


Cegléden a Kossuth tér 4. szám alatt, illetve a Szabadság tér 5 előtt a Városi Könyvtárral szemben az NKM Mobiliti telepítette a cégtől megszokott Ensto típusú töltőt és készülőben van még egy harmadik töltőoszlop is a vasútállomás parkolójában.  A frissen telepítette töltők mindegyike ingyenes, a nap 24 órájában elérhető, és az autós által hozott kábel csatlakoztatása után automatikusan indul.

Forrás és fotó: villanyautosok.hu

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Vádat emeltek egy nő ellen segítségnyújtás elmulasztása miatt

A Ceglédi Járási Ügyészség vádat emelt egy nő ellen,...

Középmezőnyben zárt a CVSE U12-es csapata, Báger Barbara aranyérmes Bukarestben

Eredményes hétvégét zártak a CVSE birkózói: az U12-es szabadfogású...

Hogyan nőnek az online kaszinók a digitális korban

Az online játék piaca ma gyors ütemben alakul. Aki...

Országos sikereket a hazai döntőben

A hazai Fitkid élvonal gyűlt össze Cegléden május végén,...

Angol nyelvfejlesztő játékok gyerekeknek 

Az angol a világ egyik legelterjedtebb nyelve. Egyre többen...