24.9 C
Cegléd
2025. július 1. kedd
spot_img

Sporttörténeti pillanatok a Városházán

Megtisztelték részvételükkel a rendezvényt a múlt sikeres ceglédi képviselői, Szondy István, Varga János és Pálinkás László olimpiai bajnokok, Bíró Norbert bronzérmes, valamint Bódi Jenő negyedik helyezett. Nagy taps köszöntötte az 1936. évi berlini olimpián, negyedik helyen végzett ceglédi ökölvívó Nagy Ferenc lányának, Anikónak a bemutatását, aki szintén jelen volt a legújabb kori hősök ünnepén. Az  MOB-ot Dr. Jakabházyné Mező Mária, a Magyar Olimpiai Akadémia főtitkára képviselte.
Földi László ünnepi beszédében nem feledkezett meg a sportolók jelenlévő szüleiknek érdemeiről sem, akik a legtöbbet adták gyermekeik sportkarrierjének kibontakozásához. Cegléd  azon kevés magyar városok közé tartozik, mely  nemcsak a lélekszámához viszonyítva, de összességében is a magyar olimpiai csapat kiemelkedő részét képezték remek eredményeikkel. Erre büszkék lehetünk mi ceglédiek és bizakodóak a jövőre nézve is.
A polgármester megköszönte a  sportolók felkészítésében közreműködők munkáját, nem utolsó sorban a  szponzorok hatékony támogatását.  Bejelentette, hogy a város szélesebb körű nyilvánossága előtt, a szeptemberi Kossuth Napok keretében tüntetik majd ki London ceglédi hőseit.

Fotók a rendezvényről Kisfaludi Istvántól itt…

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Kerti tárolás új szinten – a rendezettség és a stílus egyben

Egy jól kialakított kert vagy terasz a pihenés és...

Szováti Árpád kilépett a Lokálpatrióta Klubtól

Szováti Árpád bejelentette, hogy kilép a Ceglédi Lokálpatrióta Klub...

Elmarad a tűzijáték

Idén elmarad a tűzijáték augusztus 20-án - erről a...

Cegléden nyit új éttermet a hazai McDonald’s

2025. június 30. – Újabb város kerül fel a...

Ezüst érmek az Európa-bajnokságon

Július 25-28. között rendezték az U15-ös korosztály Európa-bajnokságát az...