Cegléd
2024. május 4. szombat
spot_img

Hatodik nagyon fontos győzelmünk

A mérkőzést idegesen, gyenge dobószázalékkal kezdtük, de 21-14 arányban sikerült megnyernünk az első negyedet.

A 2. negyedet 17-12-re elveszítettük, így 2 pontos előnnyel, 33-31-es eredménnyel mentünk félidőre. Jobbak voltunk ellenfelünknél, de ez nem látszott az eredményen. A lepattanóharcot 23-14 arányban nyertük, de a 12 elvesztett labda és a dobószázalék magáért beszélt.

A 3. negyedben, ami 11-11-es eredménnyel végződött, még mindig vezettünk 2 ponttal, de még mindig vártunk arra a jó játékra, ami megnyugtatná a közönséget, és mutatná, hogy jobbak vagyunk, mint a BSE. Ez megtörtént a 4. negyedben, amit 19-9 arányban megnyertünk és ezzel az egész mérkőzés végeredménye is kialakult, 63-51 arányú győzelmet arattunk.

A 4. negyedben okosabban játszottunk, keményen védekeztünk és főleg csapatmunkával és jó labdabirtoklással biztosítottuk magunknak ezt a nagyon fontos győzelmet.

CEKK – BSE-FCSM   63 – 51

(21–14, 12–17, 11–11, 19–9)

CEKK: Cymmer 21/9, Mrozinska 10, Orbán 9/3, Chomac 7, Medgyessy 4, Cs: Serbán 12/3, Baksa, Millner, Kobolák, Filipowicz D.

Edző: Ujhelyi Gábor

Ujhelyi Gábor: – Végre az eddig hiányolt tudatosság jelentkezett a játékunkban. Győztünk, és nem szeretnénk lemaradni a kézis fiúk teljesítményétől. Remélem, a sportszerető ceglédi szurkolók a mi mérkőzéseinkre is nagyobb számban látogatnak ki a jövőben.

Következő mérkőzésünket szintén hazai pályán, a Szekszárd csapata ellen fogjuk játszani.