16 C
Cegléd
2025. július 2. szerda
spot_img

Elhunyt Katona Lajos

Életének 97. évében elhunyt Katona Lajos a CVSE egykori alapító tagja, MÁV nyugdíjas. A kereskedő inasként pályakezdő, vasutas család sarja végül a MÁV-nál találta meg számításait, több mint négy évtizedes szolgálat után innen vonult nyugdíjba.

1935-ben, tizennyolc évesen részt vett a Ceglédi Vasutas SE alakuló gyűlésén. A szolgálati feladatainak lelkiismeretes elvégzése mellett folyamatosan részt vett a vasutasok szervezeti életének tartalmassá tételében. Különböző társadalmi megbízatásokat látott el. A ceglédi állomási szakszervezeti bizottság titkáraként több mint ezer dolgozó szociális- és érdekképviseleti ügyeit naprakészen képviselte. Ezen felül a CVSE elnökségében és a labdarugó szakosztály vezetőségében betöltött tisztségei által elévülhetetlen szerepe volt a ceglédi csomópont és a MÁV vezetése közötti kapcsolatok  eredményessé tételében.

Sikeres szakmai és közéleti tevékenységét több elismerés fémjelzi. 2010-ben a Ceglédi  Önkormányzat Gubody Ferenc Díj kitüntetésben részesítette (képünkön). A vasutasok nagy családja és a sportbarátok új generációja búcsúzik Lajos bácsitól. Nyugodjon békében.

Temetése december 5-én (csütörtökön) 14 órakor lesz a Ceglédi Református Öregtemetőben.

Fotó: Tánczos Tibor

Hasonló hírek

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét

Friss híreink

Partifecskék költőhelyét rombolta le

A Pest Vármegyei Főügyészség sajtóközleménye szerint természetkárosítás bűntettének megállapítására...

Ismét sikeres volt a Szuperinfó Pingpong Tábor Cegléden

Június 23–27. között rendezték meg a már hagyománnyá vált...

Kerti tárolás új szinten – a rendezettség és a stílus egyben

Egy jól kialakított kert vagy terasz a pihenés és...

Szováti Árpád kilépett a Lokálpatrióta Klubtól

Szováti Árpád bejelentette, hogy kilép a Ceglédi Lokálpatrióta Klub...

Elmarad a tűzijáték

Idén elmarad a tűzijáték augusztus 20-án - erről a...